Prestižní Běžec Tachovska roku 2018 je již dávnou minulostí. V loňském roce bylo do tohoto seriálu běhů zařazeno celkem dvaadvacet závodů, počínaje Ganajovou stezkou až po 46. ročník tradičního Silvestrovského běhu (5 km) ve Stříbře.

Běh Mikulášské trojice coby dvacátý díl této série byl pro nepříznivé podmínky (ledovka – pozn. autora) zrušen, a tak se do celkového hodnocení seriálu počítalo místo patnácti jen čtrnáct nejlepších výkonů.

V hodnocení Běžec Tachovska navíc figurovali jen ti běžci, kteří se zúčastnili alespoň šesti závodů. Vítězem se se ziskem 10 866,8 bodu stal Tomáš Jaša ze Stříbra. S více než stobodovým odstupem skončil na stříbrné pozici Ivan David. Bronzovou příčku obsadil Jan Flaks. Nejlepší ženou byla dvanáctá Lucie Davidová, která získala 9159, 9 bodu.

Běžec Tachovska 2018

Jednotlivé závody: 1. Ganajova stezka (5,4 km, Stříbro), 2. Memoriál Josefa Machta (5 km, Tachov), 3. Běh přes Pepíkovo lávku (7,8 km, Stříbro), 4. Velikonoční 10 (10 km, Stříbro), 5. Běh do kopce (4,5 km, Stříbro), 6. Běh KERMI (10,5 km, Stříbro), 7. Běh ke zřícenině (9,15 km, Přimda), 8. Běh historickým Stříbrem (7 km, Stříbro), 9. Běh Olympijského dne (5,8 km, Stříbro), 10. Strážský běh (6,6 km, Stráž), 11. Stříbrská hodinovka (běh o délce 1 hodinu, Stříbro), 12. Okresní přebor na dráze (3000 m, Stříbro), 13. Kladrubská 5 (5 km, Kladruby), 14. Večerní běh Tachovem (3,3 km, Tachov), 15. Večerní běh Planou (3 km, Planá), 16. Běh kolem Mže (9,5 km, Stříbro), 17. Běh z Pístova (8,38 km, Ch. Planá), 18. Lázeňská 8 (8 km, K. Lázně), 19. Mikulášská 20 (20 km, Stříbro), 20. Vánoční míle (2 míle, Stříbro), 21. Silvestrovský běh (5 km, Stříbro).

Pořadí nejlepších: 1. Tomáš Jaša, 2. Ivan David, 3. Jan Flaks, 4. Jan Pospíšil, 5. Jiří Trávníček, 6. Josef Suda, 7. Jaroslav Vlasák, 8. Jan Macák, 9. Jaroslav Stahl, 10. Lukáš Kopča, 11. Adam Matulka, 12. Lucie Davidová, 13. Šárka Bláhová, 14. Jaroslav Kroupa, 15. Štefan Labanc, 16. Václav Šůcha.