Šampionátu se zúčastnily dvě velké naděje klubu TJ Baník Stříbro, ještě mladší žákyně Kristýna Záhořová (2009) a prvním rokem starší žák Ondřej Špiroch (2008). I čtyřčlenná štafeta žákyň přijela bojovat o co nejlepší umístění a také si pořádně užít atmosféru této akce.

V sobotním propršeném programu se jako první z atletů stříbrského klubu ve velkém stylu představila Kristýna Záhořová na startu své první disciplíny, 60 metrů. Rozběh dokončila svěřenkyně Veroniky Matulkové s časem 7,79 sekund, a tak postoupila do finálových bojů jako hlavní favoritka soutěže. Mezi dešťovými kapkami na nejkratší sprinterské distanci našla jedinou přemožitelku a se stejným časem jako v rozběhu si poté pověsila na krk stříbrnou medaili. Nutno říci, že za vítězkou zaostala pouze o 0,004 vteřiny.

Další den již v trochu lepším počasí Kristýna Záhořová postoupila do finále i v běhu na 150 metrů. Zde běh suverénně ovládla a do cíle doběhla v neskutečném čase 18,47 vteřin bohužel s nedovolenou podporou větru +2,7 m/s a právem vystoupila na nejvyšší stupínek.

Kristýna Záhořová (vlevo) s trenérkou Veronikou Matulkovou.  
Kristýna Záhořová překonala téměř 56 let starý rekord v dálce

Kristýna Záhořová byla poté ještě členkou štafety 4 x 300 m, která ve složení Záhořová – Senftová A. – Pleskotová S. – Würknerová A. brala mezi nabitou konkurencí čtyřiceti štafet celkové 15. místo.

V neděli závodil také Ondřej Špiroch, a to na trati 3000 m. V náročných podmínkách si atlet, který trénuje pod vedením Alexandra Matulky, dokázal o pět sekund vylepšit osobní rekord na 9:50,94 min i doběhnout na osmé pozici, ale jako první z ročníku 2008.

Podařené mistrovství České republiky ale tuhle dráhovou sezonu pro mnoho sportovců neuzavírá. Mezi větší nadcházející akce, kde budete moci zahlédnout atlety TJ Baníku Stříbro, patří například Krajské mistrovství předžactva nebo Mezikrajové utkání mladšího žactva, kam jsou ze Stříbra nominovaní Kristýna Záhořová, Daniel Coufal, Eliška Gondeková, Barbora Záhořová a Stela Kořínková.

Autor: Tereza Záhořová