Není to tak, že by se ze svých výkonů zbláznili a měli by prožít léto ve známém místním psychiatrickém ústavu, ale nedaleko léčebny mají svůj areál hokejbalisté TJ Snack a ti na sobotu připravili turnaj pěti týmů Letňáček 2020, kterého se stříbrský tým zúčastní.

„V sobotu 27. června se v Pebal aréně uskuteční hokejbalový turnaj mužských mančaftů, který nese název adekvátní ročnímu období. Zimního bratra tak nahradí letní,“ říká předseda dobřanského klubu Václav Šlehofer a naráží tím na vtipnou přesmyčku jediného písmena z názvu předchozího turnaje, konaného v lednu.

Do Dobřan dorazí jako hlavní tahák tým ČR Masters Jih, v jehož dresu se představí bývalí výborní extraligoví hokejbalisté v čele s trojicí Jiří Švejda, Milan Hoffman a Petr Mikl. Ve startovním poli budou i hokejbalisté spřáteleného Stříbra pod vedením Václava Šůchy, kteří se s klubem TJ Snack dlouhodobě utkávají na vlastních turnajích i na kláních v jiných městech.

A kdo budou další soupeři stříbrských Buldoků? „Mladý mančaft ze severočeských Litoměřic poskládal Marek Tymeš a přizpůsobil turnaji i dosavadní přípravu. Mladí kluci se zde určitě budou chtít ukázat. Těšíme se i na první start hokejbalistů plzeňského Taurusu na našem turnaji. Věřím tím i v oživení akce, když Plzeňáci vedeni Lukášem Soukupem a Zdeňkem Mužíkem nahrazují omluvené Karlovy Vary. Do bojů pochopitelně zasáhneme i my s namixovanou sestavou,“ informuje o složení turnaje domácí šéf.

Úvodní buly Letňáčka 2020 bude vhozeno v 9 hodin mezi hokejky právě stříbrských Buldoků a plzeňského Taurusu. Stříbřané se tak budou moci trochu pomstít krajské metropoli za výsledkově nezvládnutá přátelská utkání i svých mladších kolegů proti jinému plzeňskému výběru Mečounů před dvěma týdny.

V Dobřanech se bude hrát na 2 x 12 minut čistého času a další zápasy v systému každého s každým budou následovat vždy v celou hodinu.