Přebor České republiky starších žáků v hokejbalu měl na programu další kolo a stříbrští Buldoci v něm zajížděli na jich Čech. Hosté z nejvzdálenějšího hřiště soutěže odjížděli s prázdnou, domácí zvítězili 4:3.

„Do první třetiny jsme šli s taktikou získat co nejrychleji vedení. Bohužel, ani hra na dvě řady nepřinesla kýžený efekt," poznamenal trenér Buldoků Václav Šůcha. Naopak, v osmé minutě to byl právě domácí Křivánek, který lehce prošel obranou a střelou do šibenice poslal Suchdol do vedení. Buldoci se nedokázali otřepat a měli větší a větší problém s přechodem do útočného pásma soupeře.

„Ve druhé třetině po množství hrubých chyb a nerespektování mých pokynů ze strany většiny hráčů přišlo potrestání ve formě třech rychle inkasovaných branek. To byl rozhodující moment celého utkání. I když jsme se v závěru druhé třetiny a v poslední vytvořili tlak, vyrovnat se nám nepodařilo," komentoval dění na hřišti trenér.

„Zápas jsme si prohráli vlastními chybami. Chybělo nám větší nasazení, někteří hráči nejsou na hřišti vůbec vidět. Nešel nám přechod středního pásma. Motáme se tam, často bezmyšlenkovitě vyhazujeme na zakázané uvolnění," pravil kouč. „Ještě více mě naštvalo (ne) posuzování hrubých zákroků. Rozhodčí nechávají jít hráče do těla, ačkoliv je zjevný, že tam není vidět úmysl hrát míček. Stále je to žákovská soutěž a podle toho by se měla řídit," dodal rozlobený Šůcha.

SK Suchdol nad Lužnicí – HC Buldoci Stříbro 4:3
Třetiny: 1:0, 3:2, 0:1. Branky a asistence: Bárta 2+0, Tintěra 1+0, Vild 0+1, Kalčík 0+1, Hrad 0+1. Střely: 23:13. Vyloučení: 3:5. Diváci: 10.