Sportovci i fotbaloví příznivci už si zvykli, že na palubovce sportovní haly mohou vidět vedle regionálních hráčů i špičkové fotbalové osobnosti, které mají blízko k tachovskému okresu. A není výjimkou, že se v dresech některých týmů objeví i další známá sportovní esa. Nejinak tomu bude v letošním roce, kdy je poprvé program dvoudenní.

Turnaj O zašmodrchanou tkaničku pořádají Jan Vydra s Martinem Krýslem a právě Honza řekl Deníku o turnaji další podrobné informace.

Blíží se turnaj O zašmodrchanou tkaničku. Kdy se uskuteční a jaký bude jeho herní systém?
Turnaj se letos koná 28. a 29. prosince. Zúčastní se jej 12 týmů, které budou rozděleny do tří skupin. Po odehrání všech zápasů bude vytvořena celková tabulka, kdy prvních šest bude pokračovat v turnaji Cestou vítězů, celky od 7. do 12. místa pak Cestou borců. Osm z dvanácti účastníků tak bude bojovat až do samého konce o medaile. Je to také šance pro týmy, které neuspějí v základní skupině. Mohou hrát dál a nekončí hned.

V zimě neudržovaný úsek silnice z Boněnova na Tachovsku do Bezvěrova na Chebsku.
Zima opět uzavře několik silnic na Tachovsku

Letos poprvé je turnaj dvoudenní – proč?
Letos se nám podařilo dostat sem nové účastníky, o které jsme hodně stáli. Dorazí tým osobností Real Top Praha a celek, který jsme nazvali Viktoria Plzeň legendy. Je to v podstatě tým sestavený na přání a nastoupí za něj borci, které jsme byli zvyklí vídat v plzeňském dresu v minulosti, ještě před ´Vrbovskou´ érou. Chtěl bych poděkovat hlavně Zdeňku Bečkovi, který tenhle celek dal dohromady.

Myslíš, že se po oba dny podaří udržet přízeň diváků?
Určitě by bylo lepší, kdyby se hrálo v pátek odpoledne a v sobotu, ale museli jsme se přizpůsobit volným termínům v hale. Čtvrteční skupina jsou samé tachovské celky, začíná v 17 hodin, proto myslím, že lidi přijdou. Pátek dopoledne to bude zřejmě trošku slabší, ale věřím, že po obědě se již hala tradičně zaplní, letos si troufám říct, že do posledního místa!

Od úvodního ročníku nabízí turnaj podívanou na fotbalový výkvět Tachovska, zvykli jsme si i na velká fotbalová jména známá z nejvyšších soutěží. Jak se daří zařídit, že se v tento den schází tolik fotbalových osobností na palubovce v tachovské sportovní hale?
Je to kombinace dvou faktorů. Ten hlavní dík patří tvůrcům týmů, kteří sem dokáží tyhle borce dostat. A druhá věc je ta pořadatelská, kdy je pro nás tím nejlepším vysvědčením, že se k nám stále a rádi vracejí.

Medaile vybojovala Denisa Katonová.
Dvě medaile z republikových pohárů

Velká jména – a nejen fotbalová – nabízí soupisky týmů i pro letošní ročník. Na koho se mohou diváci těšit? Lze říct nějaká konkrétní jména?
Do turnaje zbývají téměř dva týdny, takže soupisky se mohou ještě měnit, ale dovolil bych si spíš představit jednotlivé skupiny. V té čtvrteční se představí Skvadra, Tepadla, Bistro a Benfica. Skvadra nastoupí v tradičním složení, tentokrát i s bratry Dvořákovými ze Sokolova a některými futsalisty z Plzně. Tepadla posílila, v brance bude Dan Houdek, v poli pak borci z FK Tachov současní – Tomáš Habart, Patrik Vyleta – či bývalí hráči Jarda Sadílek, Honza Matas atd. Bistro bude klasickou partičkou kolem bratrů Hobzových, Benfica s borci ze Studánky.
V pátek ráno skupina B – Matytransport, uvidíme, v jaké dorazí sestavě, v Mladé Boleslavi asi není po zpackaném podzimu nejlepší nálada. PS Richtig s Míšou Folejtarem může být černým koněm turnaje, což ale může platit i o dalším nováčkovi, Krvavé tlačence. Tým kolem lídra třetiligových Domažlic Petra Mužíka zaručuje kvalitu. Los byl trošku krutý vůči Morganům. Poté přijde na řadu skupina C. Již zmíněná Viktorka legendy a borci jako Bečka, Skála, Vágner, Purkart, Drahorád, Vaigl a další. Tým osobností RealTop, ladíme jména s manažerem panem Smitou. Nechtěl bych slibovat, aby pak lidé nebyli zklamání, ale měl by dorazit populární herec z Ulice, jeden z nejoblíbenějších fotbalových komentátorů, herec z Okresního přeboru, co záměnou písmenek j a r pobláznil republiku, bývalý televizní komentátor, který teď hodně jezdí po tenisech, hlavní představitel oblíbeného pořadu o vaření, možná jedna legenda z Eura 96, uvidíme… (úsměv). Pak je tu famózní Laguna, opět s futsalovými reprezentanty a Flamengo Březová. Poté začnou vyřazovací boje – myslím, že kdykoliv dorazíte do haly, bude se na co dívat!

Co můžeme očekávat kromě fotbalu? Je nějaký doprovodný program, třeba autogramiáda osobností? A jak bude vypadat závěrečné vyhodnocení?
Letošní ročník přichází oproti předchozím s jednou zásadní změnou. Chceme vydělat a zisk věnovat nevidomému Davídku Kratochvílovi. Spousta věcí je našemu cíli podřízena – sehnali jsme nejatraktivnější obsazení, jaké jsme byli schopni. Součástí turnaje bude dražba sportovních předmětů, návštěvníci budou moci přispět formou dobrovolného vstupného. Autogramiádu určitě nechystáme, ale lovci podpisů budou mít dost možností na zajímavé lidi narazit. Závěrečné vyhodnocení bude opět na palubovce a věříme, že letos bude stát opravdu za to!

V klášterním kostele Nanebevzetí Panny Marie v Kladrubech se uskutečnil koncert partnerských měst.
Klášterní kostel patřil mladým zpěvákům

Zařídit takový turnaj není organizačně jednoduché – když vše skončí, uleví se hodně a dáváte si s kolegy pauzu, nebo už rovnou začínáte dávat do kupy další ročník?
Letos to bylo opravdu trošku náročnější. Na další ročník teď nemyslíme, chceme si hlavně užít tenhle. Chtěl bych všechny pozvat, protože letošní tkanička je prozatímním maximem, co dokážeme nabídnout. Přijďte, pomozte dobré věci a užijte si pohodu a parádní sport!

Další případné novinky o turnaji se zájemci mohou dozvědět na www.ozasmodrchanoutkanicku.cz