„Výš asi řadím týmový bronz z Maďarska než domácí tituly,“ prohlásila Marie Fouňová.

Zisk bronzové medaile byl pro ni překvapením. „Před mistrovstvím Evropy jsem neměla medailové ambice. Do Maďarska jsem jela spíš s tím, že se uvidí, jak to dopadne. Ani jsem nečekala, že budu střílet tuto disciplínu,“ řekla studentka osmiletého gymnázia ve Stříbře.

Šlo o disciplínu vzduchová puška trio, což je nová disciplína, která se poprvé střílela právě na mistrovství Evropy v Györu. Skládá se ze čtyř části: z kvalifikace postupuje osm týmů, ze čtvrtfinále čtyři. V semifinále se rozhodne, kdo půjde do souboje o zlato a kdo o bronz; poslední částí jsou klání o medaile.

České reprezentantky v souboji o bronz porazily Rakousko.

„Bude těžké v dalších letech zopakovat medaili, protože vůbec netuším, jak se mi mistrovství Evropy povedlo takhle dobře zastřílet. Ve finálových závodech totiž bývám nervózní,“ přiznala Marie Fouňová.

Kyrylo Semenov (ve světle zeleném) v divizním utkání proti Katovicím. Semenov hraje i okresní přebor za B tým a v posledním kole vstřelil Přimdě jeden gól.
OKRESNÍ PŘEBOR: Tachov B zvýšil náskok, Konstantinky smázly Chodský Újezd

Po loňském zlatu z domácího šampionátu dorostenek uspěla Marie Fouňová i letos. „Letošní titul jsem očekávala, ale s tím nástřelem, jaký jsem pak měla, jsem čekala, že se najde někdo lepší,“ uvedla.

Úspěchy mladé závodnice neunikly vedení Chodského Újezda. „Dostala jsem finanční dar a pan starosta mně řekl, že se těší na moje další úspěchy,“ zavzpomínala Marie Fouňová na nedávné přijetí na obecním úřadě.

Sportovní střelkyni v létě čeká mistrovství ČR kulových disciplín, v Českých Budějovicích bude reprezentovat Plzeňský kraj na Olympiádě dětí a mládeže a když se jí bude dařit, může se kvalifikovat na mistrovství světa.

Matěj Ludvík (na snímku) se stal přeborníkem Plzeňského kraje. A to díky umístění v závodě Chodský Čakan, který se na konci ledna uskutečnil v Plzni.
Úspěch. Matěj Ludvík z SSK Staré Sedlo se stal přeborníkem Plzeňského kraje

Sportovní střelbě se věnuje šestým rokem. „Táta je myslivec, takže střelba je u nás všudypřítomná. Začínala jsem na mysliveckých soutěžích a jednou jsme se byli podívat na závodech v Lobzích,“ popsala cestu, která ji nasměrovala až do střeleckého klubu.

A jaké má cíle? „Dosáhnout svého maxima a být co nejlepší. Ideální by byl třeba nějaký rekord,“ přeje si Marie Fouňová.

Florbalisté Tachova kralují Plzeňské a Karlovarské lize.
Tachov jednoznačně vyhrál nad Klatovy B a Forsee Plzeň