Sportovní sdružení Tachovska (SST) každým rokem vyhlašuje nejúspěšnější jednotlivce, kolektivy a trenéry za uplynulý rok. Předání ocenění úspěšným sportovcům pak bývá společenskou událostí, na které se organizačně nebo finančně podílí také městské a obecní úřady z našeho okresu.

Vyhlášení za rok 2009 se uskuteční, stejně jako minulý rok, v režii vydavatelství Vltava - Labe - Press, a.s. a produkční a marketingové společnosti ČOK CZ s.r.o. V-L-P prostřednictvím Deníku bude zajišťovat propagaci této akce. Tímto vás, čtenáře, oslovuje abyste sami navrhli sportovce, kolektivy a trenéry, kteří v roce 2009 dosáhli výborných výsledků a kteří by si ocenění zasloužili. Deník také připraví anketu, ve které si ze všech nominovaných budete moci vybrat jednoho favorita.

Agentura ČOK CZ s.r.o. pak organizuje slavnostní večer, včetně moderátorů a kulturního programu. Zajišťuje také poháry pro oceněné sportovce, trenéry a kolektivy. O spolupráci a pomoc budou také opět požádána města a obce našeho okresu. Stejně jako v minulém roce i letos mohou být nominováni sportovci, kteří působí v jakémkoliv sportovním klubu, tedy i mimo SST. Takže šanci opět dostávají i střelci, motoristé a zástupci dalších sportů. Jedinou, avšak důležitou podmínkou k nominaci je, aby navrhovaný jedinec byl členem sportovního klubu působícího na území okresu Tachov, případně v takovém klubu hostuje. Nelze tedy navrhnout reprezentanta s výbornými výsledky, který má sice bydliště například ve Stříbře, ale závodí za klub v Praze nebo dokonce v zahraničí. Naopak, sportovec trvale žijící v Plzni, který dosáhne sportovního úspěchu v klubu z Tachovska, může být nominován. Navržení sportovci by měli dosáhnout výsledku alespoň do pátého místa v kraji, případně do desátého místa v rámci České republiky. Vítané jsou samozřejmě výsledky v evropském či světovém měřítku. Vyhodnocení jednotlivců bude vyhlášeno v kategoriích mládeže, dospělých a trenérů.

Ocenění převezme vždy deset vybraných jedinců. Kolektivů komise vybere po pěti mezi mládeží a mezi dospělými. Čtenáři Tachovského deníku pak svými hlasy určí největší sportovní hvězdu okresu Tachov.

Slavnostní večer s vyhlášením nejúspěšnějších sportovců se uskuteční ve čtvrtek 4. února 2010 v 18 hodin v kulturním domě ve Stříbře.

Pokud znáte vhodného kandidáta na ocenění, zašlete vyplněný formulář, uveřejněný na této stránce, na adresu: VV SST, Pobřežní 1656, P.O.BOX 79, 347 01 Tachov. Také můžete formulář vhodit do schránky SST na sportovní hale v Tachově. Poslední možností je zaslat e-mail s požadovanými údaji na adresu vvsst@iol.cz

Formulář Sportovec roku 2009 ve formátu .doc ke stažení zde >>>

Formulář Sportovec roku 2009 ve formátu .pdf ke stažení zde >>>

Miloslav Kohút