Mistr České republiky a dvojnásobný vicemistr světa v cyklokrosu Zdeněk Štybar se zajel podívat do rodného Stříbra a tam jej čekalo velkolepé přivítání. Se Zdeňkem se Stříbru představil také reprezentační trenér Vojtěch Červínek, dále místopředseda Českého svazu cyklistiky a prezident cyklokrosu Čestmír Kalaš, nechyběl ani Zdeňkův závodní kolega z FIDEA teamu Petr Dlask. Na Zdeňka čekala mládežnická dechovka Zlatíčka ze Stříbra, jeho FAN KLUB, představitelé radnice, rodina a také mnoho fanoušků ze Stříbra a okolí. Vše se odehrálo v režii Fan klubu Zdeňka Štybara a města Stříbra. Pečlivě připravený scénář vzal za své, respektive jeho časový harmonogram, když si vzal slovo Robert Bakalář. Známý sportovní komentátor se rozpovídal, postupně představil všechny aktéry slavnostního podvečera a s humorem jeho vlastním zpovídal hosty.

Starosta města Miroslav Nenutil přivítal všechny přítomné a ve svém příspěvku pozval fandy cyklokrosu na druhý závod Českého poháru TOI TOI CUPU, který se premiérově pojede 26. září ve Stříbře. Za skandování členů fan klubu „Štyby, Štyby – GO, GO, GO“ se před radnicí objevil Zdeněk Štybar. Trenér reprezentace musel čelit otázkám, jak to tenkrát bylo s jeho trénováním. Odpovědi se vyh〜nul a na pravou míru to uvedl až úspěšný závodník. „Asi to bylo před mistrovstvím světa v Zedanu, kdy jsme jezdili jeden výjezd a řekl mě, že když zpomalím, tak mě přejede. Jednou mě opravdu drnclo kolo dopředu, když na mě najel. To jsem si říkal, že už je to trochu moc,“ zavzpomínal na tvrdé metody trenéra Zdeněk Štybar, který také vyzdvihl pomoc fan klubu při závodech.

Fotogalerie a video je zde>>>

“Myslím si, že to je nejhlasitější fan klub z celého světa. Nejde ani slovy říct, jak si toho vážím a moc jim děkuji. Je vidět, že to dělají ze srdce a já bych jim chtěl dnes a tady ještě poděkovat, že svůj drahocenný volný čas obětují k cestám na závody. Už se na ně moc těším, až se potkáme a budou mě povzbuzovat na dalších cyklokrosových závodech.“

Dojemné bylo setkání s jeho bývalou učitelkou Christinou Fiedlerovou, která mu přinesla vysvědčení se známkami a vypsanými úspěchy jeho kariéry. Vloni dostal od otce renovované kolo, na kterém kdysi začínal, letos mu fan klub předal nové stavební kolečko, aby na stavbě svého domku nechodil jen tak.

Zdeněk pak v hale radnice rozdával autogramy. „Je to dobrý závodník, já ho znám, jeho babička bydlí u nás v paneláku. Škoda, že letos mu to nevyšlo a byl druhý, ale třeba příště,“ drží palce mladému sportovci jedenáctiletý Filip Lebruška. „Je to tak hezký kluk, líbí se mě. S tátou mu vždycky hodně fandíme u televize, ale maminka nás pak okřikuje,“ svěřila se Anna Vraná ze Stříbra. Na závěr se v obřadní síni radnice uskutečnilo oficiální uvítání a poděkování starosty Miroslava Nenutila závodníku Zdeňku Štybarovi za reprezentaci města a konala se tisková beseda.