Velký den, plný očekávání, se blíží. Už 12. ledna se ve Stříbře pojede Mistrovství České republiky v cyklokrosu. Významné akci  předchází hodně práce a úsilí. Partu obětavých nadšenců vede Zdeněk Štybar starší, otec několikanásobného mistra světa a republiky, úspěšného závodníka Zdeňka Štybara mladšího. Několikaměsíční příprava na republikový šampionát vrcholí v těchto dnech.

„S realizačním týmem na všem pracujeme už od března. Největším podílem přispívají členové fan klubu Zdeňka Štybara a město Stříbro, další velkou pomocí jsou i občané města," podotkl Zdeněk Štybar starší. „Chci všem moc poděkovat, organizace je opravdu velmi náročná a bez ochoty  občanů Stříbra bychom to těžko zvládali. Vím, že jsme některé majitelé nemovitostí trochu omezili. Vím, že uzavření části Palackého ulice přinese některým starosti, ale cením si toho, že nám všichni vycházejí vstříc, včetně zahrádkářů v okolí závodní trasy. Chci říct, že si toho moc vážíme a děkuji," uvedl Štybar starší.

Základní přípravy jsou v plném proudu. Organizátoři mají už vyhrazená místa pro sportovce, diváky, ale také pro televizní štáby a podobně. „Nervozita je stálá, navíc se obáváme, jak si s námi zahraje počasí, protože to je hodně důležité. Přijde-li před závodem sníh, tak je celá práce ztracena," strachuje se Štybar.

Zdeněk Štybar mladší se podle slov svého otce do Stříbra na závody moc těší. „Udělá vše, co bude v jeho silách, aby své příznivce potěšil," tlumočil odhodlání syna Štybar starší, který s předstihem zve příznivce na tento významný závod. Stříbrský rodák Zdeněk Štybar mladší pojede o svůj případný sedmý titul mistra republiky a bude se jako vždy spoléhat na podporu diváků.

Martina Sihelská