Západočešky vstoupily do sezony výborně. V Praze ve Vršovicích porazily rezervu Kobylis 30:15 a o týden později deklasovaly v domácím prostředí také Hvězdu Cheb 35:17. Nyní hráčky pod taktovkou zkušeného trenéra Miloslava Moulise čeká třetí zkouška. A sice na půdě záložního týmu Havlíčkova Brodu, který kvůli lichému počtu účastníků v soutěži zatím odehrál pouze jedno utkání. Doma s Astrou Praha padl po velké bitvě 21:25, když nezvládl zejména první poločas, ve kterém ztratil pět branek.

„Upřímně nevím, co od tohoto zápasu očekávat, nikdy jsme s Havlíčkovým Brodem nehráli. Vlastně ani nechápu, proč je svaz dal k nám do skupiny jako jediný moravský tým,“ podivoval se trenér Tachova Miloslav Moulis, jehož svěřenkyně si i vzhledem k začátku sobotního zápasu ve 12 hodin nočního spánku z pátku na sobotu moc neužijí. „Vyjíždíme už v půl sedmé ráno, není to úplně ideální,“ posteskl si Moulis.

Ten nebude mít pro sobotní utkání k dispozici kompletní kádr. „Bohužel, znovu nebudu. Bude nám chybět Šelaisová, otazník visí také nad startem Havelkové a Ferencové. Naopak, snad už bude moci nastoupit Nikola Vlachová, která s námi trénuje už od srpna, ale kvůli pomalému řešení svazu jejího přesunu z Německa k nám, ještě nemohla hrát,“ zlobil se tachovský kouč, který si od šikovné spojky slibuje hodně.

„Je to chytrá hráčka, která na hřišti přemýšlí. Dokáže reagovat na změny situací, neustále hledá nové možnosti pro zakončení. Moc by nám pomohlo, kdyby už mohla hrát,“ má jasno kouč házenkářek Slavoje.

Potvrdí Tachov na palubovce Jiskry Havlíčkův Brod B roli favorita a připíše si na své konto třetí výhru v řadě? Již v sobotu dvě hodiny po poledni bude jasno.

Program 3. kola - sobota 12.00: Jiskra Havlíčkův Brod B – Slavoj Tachov, 12.30: Hvězda Cheb – Lions Hostivice-Břve, 19.00: Sokol Vršovice – Astra Praha, neděle 17.00: DHK Pardubice – Loko České Budějovice, 18.00: Sokol Kobylisy B – Sokol Písek.

Nehoda u Chodové Plané.
Neovladatelný přívěs smetl kamion do příkopu