„Velké masové běžecké akce nevyhledávám, ale na Fit ½ maraton mě pozval syn a jeho manželka, což pro mě byla čest. Závod byl bezvadný a užil jsem si například běh areálem závodu ŠKODA, kde jsem skoro před 30 lety konzultoval moji diplomovou práci. Mohl jsem tak porovnávat, jak se za tu dobu areál změnil,“ vzpomínal s úsměvem Ivan David.

Pravidelný účastník běžeckých seriálů Běžec Chodska a Běžec Tachovska měl čas i na vtípky, když komunikoval s borcem, který tlačil kočárek. „Radil jsem mu, aby z kopce naskočil a za to, že ho „neprásknu“, nechal místečko i pro mě. Sice se zasmál, ale nenaskočil. To bylo někde kolem desátého kilometru, naopak poslední tři kilometry mi moc do smíchu nebylo,“ přiznal David.

Běžci ze Stříbra se daří nejen v regionálních seriálech, ale v neděli ovládl kategorii 50 + i v Plzni.Do cíle 21,097 km dlouhého závodu dorazil v čase 1:25:57, což je o nějaké tři a půl minuty pomaleji než je jeho osobní rekord na této trati, který si zaběhl v roce 2016 v rámci Panevropského půlmaratonu (1:22:34).

Milovník dlouhých výběhů se k tréninku dostane 5 – 6 krát týdně a v pracovních dnech většinou již mezi 6 a 7 hodinou ranní. Do konce roku se průběžný lídr Běžce Tachovska i Chodska zaměří na závody v těchto regionech, kde chce dotáhnout svoje putování do vítězného konce.

Všechny běžecké časy a úspěchy se u Davida datují až k veteránským létům, protože k opětovnému běhání ho inspirovala jeho dcera Lucie, která si vždy v pohodě užívala „strašné“ tréninkové dávky v jakémkoliv počasí. V mládí se věnoval hlavně lezení po pískovcových skalách, ale po bolestech s kolenem a zády se k většímu běhání vrátil až v roce 2012.

A proč tak rád míří i na Chodsko? „Seriál je úžasný. Líbí se mi ta rozmanitost tratí, zázemí i parta fajn lidí, kteří vždy vytváří téměř rodinnou atmosféru. Jezdím tam navštěvovat přítelkyni Stáňu Forsterovou a občas se proběhnu i s kamarádem Norbertem Švarcem,“ dodal úspěšný a aktivní běžec David.