Na závodech v Berlíně David reprezentoval Českou republiku v šesti disciplínách, rozložených do tří závodních dnů. Organizace závodů byla naprosto bezchybná a i přesto, že výprava z Tachova absolvovala takový velký závod poprvé, nevyskytl se v žádném ohledu problém.

Berlínský bazén pojal celkem 550 plavců z 50 států světa. David soutěžil v disciplínách 100 m znak, 100 m volný způsob, 50 m znak, 50 m volný způsob, 50 m motýl a 50 m prsa. Plavci byli rozděleni na věkové kategorie do různých skupin. David spadal do skupiny Jugend D, což byli plavci žákovského věku ročníků 2007 a 2008.

David v padesátimetrovém bazénu zaplaval všech šest závodů ve skvělé formě s vynikajícími výkony, čímž naprosto ovládl skupinu „D“ a ziskem šesti zlatých medailí nenalezl přemožitele v žádné disciplíně. V závodě na 50 m znak dokonce nebyl závodník s vyšším počtem bodů ani ve skupině C, kde jsou plavci o dva roky starší než je David.

David Kratochvíl na světových závodech v Berlíně.

Rodiče i trenér Rudolf Hutta byli z výsledků velmi pozitivně překvapeni, David se na tento závod připravoval velmi svědomitě a tvrdě a jako odměnu si vylovil z berlínského bazénu nejen již zmíněných šest ze šesti zlatých medailí, ale jako třešničku na pomyslném dortu si David poslední den a posledním závodem vyplaval ještě jednu medaili, a to velmi cennou bronzovou – za disciplínu 50 m motýl. Tento bronz získal za třetí místo ve skupině S11, kde vyplaval třetí nejvyšší bodové ohodnocení mezi všemi nevidomými plavci bez rozdílu věku.

David si vedl na tak velkém závodě výborně, byl skvělým reprezentantem jak České republiky, tak města Tachov. Přejeme mu mnoho úspěchů i nadále a doufáme, že stejně vynikající výsledky bude mít možnost vyplavat v Berlíně i následující rok. Tímto děkujeme za finanční podporu tachovským firmám, které i svou podporou účast na závodech umožnily.

Lenka Katonová, Předseda PKTA Tachov