Devět závodních plavců z tachovského plaveckého klubu už má za sebou jeden z největších letošních podniků – Západočeský pohár v plzeňském bazénu na Slovanech.

Vzhledem k celorepublikové účasti se na tomto velmi oblíbeném podniku sešla početná kvalitní a těžká konkurence. Tachovský klub reprezentovali Jan a Tomáš Barthovi, Matěj Flaks, Vojtěch Hrečin, Denisa Katonová, Lukrecie Janeček, Anna Kratejlová, David Kratochvíl a Pavel Šťástka.

Tachovští plavci si vedli napříč svými ročníky velice dobře, ve většině absolvovaných závodů v padesátimetrovém bazénu se umístili v první dvacítce. „Vzhledem ke konkurenci z celého Česka naši závodníci získali cenné zkušenosti a zaplavali si nové osobní rekordy. Dokonce jsme zásluhou Denisy Katonové přivezli dvě medaile. Vyplavala na 50 metrů znak zlato a na dvojnásobné trati stříbro, což bylo po její delší nemoci velké překvapení,“ netajila spokojenost trenérka Lenka Katonová.

Denisa Katonová si vyplavala zlato a stříbro

Mladí plavci začali v nové sezoně trénovat ihned po ukončení vánočních prázdnin a v době, kdy se mnozí jejich vrstevníci proháněli po zasněžených svazích, oni již měli odplavány desítky kilometrů. „Tréninkový plán obsahuje intenzivní přípravu pro krajské přebory, následující republikové závody a tento rok také pro letní olympiádu dětí a mládeže v Liberci. Letošní půlrok bude bohužel velmi málo možností účasti na závodech v blízkém okolí Tachovska, takže naši plavci budou závodit i za hranicemi v Bavorsku. Konkrétně 28. dubna v Tischenreuthu a 10. května v Regensburgu. Tam si musí zaplavat nové aktuální časy pro kvalifikace do soutěží,“ doplnila Katonová.

Na letní olympijské hry dětí a mládeže letos v červnu se kvalifikovali tři plavci PK Tachov. Denisa Katonová ve věkové kategorii dvanáctiletých zásluhou výborných výsledků v disciplíně znak, Tomáš Barth v o rok vyšší věkové kategorii za nejlepší výsledky v kraji v disciplíně motýlek a stejně tak znakař David Kratochvíl opět v kategorii roku narození 2007. „David se ale ve stejném termínu bude účastnit namísto mládežnické olympiády v Česku mezinárodního juniorského šampionátu ve Finsku, k čemuž mu všichni z klubu velmi gratulujeme a přejeme mu dobrou formu a co nejlepší výsledky,“ prozradila Lenka Katonová a nezapomněla poděkovat za podporu klubu: „Dobré tréninkové i závodní podmínky nám umožňují naši věrní podporovatelé jako Město Tachov, Plzeňský kraj a firmy z Tachova a Vysočan, kterým tímto za jejich podporu mockrát děkujeme!“