Jednalo se o první turnaj pro skupinu dvanácti nových členů. A to bylo důvodem pro jejich slavnostní přivítání a přijetí. Tento rituál je spojen s předáním oddílových dresů a gratulací starších členů. Poté následovala důkladná rozcvička a série volejbalových utkání ve třech kategoriích (skupinách) a to podle zkušeností a dovedností zúčastněných dětí.

Po prvním kole následovala přestávka na důležitý oběd a v turnaji se pokračovalo druhým kolem. Společenské a kolektivní hry vyplnily všechen čas až do závěrečného slavnostního vyhodnocení.

Turnaje se zúčastnilo celkem sedmadvacet dětí, které statečně bojovaly o každý míč. Každý účastník barevného volejbalového turnaje obdržel mikulášský balíček se sladkou odměnou, perníkovou čertovskou medailí, a také diplom. První tři si navíc pověsili na krk také opravdovou kovovou medaili a jak jinak, než s bláznivým čertem, andělem a Mikulášem.

Po společném focení a velmi hlasitém závěrečném pokřiku byl úspěšný turnaj nakonec ukončen. „Doufáme, že si všichni sportovní neděli užili. Velké poděkování patří nejen pořadatelům, ale i všem, kteří se na přípravě a organizaci celého turnaje podíleli,“ uvedli pořadatelé nedělního volejbalového setkání.

Výsledky turnaje:
Skupina A: 1. Ondřej Kasl, Viktor Vačviric, 2. Ondřej Ďurinda, Lucie Bubeníčková, 3. Alexandra Lehečková, Nella Trochová, 4. Pavel Kubizňák, Jan Vačviric, 5. Tobias Stahl, Kateřina Stahlová,

skupina B: 1. Daniela Böhmová, Alena Němečková, 2. Alžběta Kubizňáková a kolektiv, 3. Filip Hejplík, Jiří Martinec, 4. Eva Hradilová, Lucie Hejplíková,

skupina C: Natálie Kalabusová, Patricie Hanzlíčková, 2. Daniel Železný, Ondřej Kadlec, 3. Veronika Vargová, Miroslava Pelánková, 4. Klára Kalabusová, Klára Kadlecová. 5. Kryštof Šrámek, Jan Hradil.

Miroslava Škorvánková