Do cíle triatlonu doběhl první Hradecký

Chodová Planá - Na start 23. ročníku Velké ceny Chodové Plané v triatlonu se ve vodách rybníka Regent postavilo celkem 64 závodníků a závodnic ve třech kategoriích.

1.8.2010

Velká cena Chodové Plané v triatlonu.Foto: DENÍK/Antonín Hříbal

Do cíle na náměstíčko v Chodové Plané doběhl první Jan Hradecký z TRI klubu Příbram. „Je dnes moc pěkné počasí a je to parádní závod,“ sdělil Deníku těsně za cílovou páskou. „Dělal jsem sérii závodů Železného dědka, ale letos jsem zde v Chodové Plané,“ dodal. Voda Regentu neoplývala zrovna čistotou, ale na výkon novopečeného otce malého Honzíka to nemělo vliv. „Přemýšlel jsem, zda jsou to sinice nebo žrádlo pro ryby. Mě se ale tak nějak vždy plave dobře, takže mi to nevadilo,“ usmíval se závodník, který sobotního Železného dědka vynechal a chodovoplánského triatlonu se účastnil poprvé. Zvítězil v celkovém čase 1:22:58.

Druhé místo obsadil v kategorii mužů Petr Minařík 1:24:56 (Author Tufo Zlín), pro třetí místo si doběhl Norbert Švarc 1:24:57 (Mílaři Domažlice).

V kategorii veteránů byl první Martin Jelínek 1:26:21 (IRON stars Beroun), druhé místo získal Zdeněk Procházka 1:30:04 (Acces Team Karlovy Vary) a na pomyslný bronz dosáhl Michal Landiga 1:30:51 (TJ Slavia Karlovy Vary).

Kategorie žen měla letos silnou účast i obsazení. První doběhla Eva Potůčková 1:33:59 (TK Slavia VŠ Plzeň), v těsném závěsu jí dýchala na paty povzbuzována rodinným publikem Barbora Hovorková 1:34:19 (AC Start Karlovy Vary) a třetí skončila Martina Kabilová 1:37:58 (TRI Cheb).

Autor: Antonín Hříbal

1.8.2010 VSTUP DO DISKUSE
Snímky z utkání Lom - Konstantinovy Lázně.
9

Lídři nezaváhali, Chodský Újezd i Lom nadále vládnou

Návštěva prezidenta ČR Miloše Zemana v Horšovském Týně
85

OBRAZEM: Měli byste opravit Míčovnu, vzkázal prezident v Horšovském Týně

FOTOGALERIE: Dva autoři vystavují v muzeu

Černošín – V černošínském muzeu byla zahájena výstava fotografií Moniky Šavlové z Kladrub a Štefana Kučíka ze Stříbra.

SLEDUJTE ON-LINE: Prezident Miloš Zeman diskutuje s občany v Horšovském Týně

Plzeňský kraj - Sledujte s Deníkem návštěvu prezidenta v kraji.

Stříbro – Spolupráce mezi městy Stříbro na české straně a Vohenstrauss na německé straně, trvá už několik desetiletí. Ta oficiální, na základě smlouvy o partnerství, pak 25 let. A právě tu chtěli zástupci obou měst stvrdit společným přátelským setkáním.

Nebude to jednoduché, míní kouč Vrba

Lucern (od zvláštního zpravodaje Deníku) – V české lize suverénně kralují a zdolávají jednu těžkou překážku za druhou. A uspět chtějí také v Evropské lize. Fotbalisty Viktorie Plzeň čeká dnes večer třetí zápas ve skupině G – na stadionu v Lucernu se postaví FC Lugano, poslednímu týmu ve skupině.