Východočeský celek hrající nejvyšší soutěž NBL je jedním ze čtyř týmů, které se utkají ve Final4 Českého poháru. Atraktivní zápasy hostí Plzeň. Bude se hrát v pátek a v sobotu v Městské hale na Slovanech. „Do Plzně se hodně těším, protože mě přijede podpořit spousta známých, kamarádů a rodina,“ řekl Luboš Kovář.

Svitavy čeká nejtěžší soupeř ze všech možných – Nymburk. „Bude to tvrdý oříšek. Připravovali jsme se na ně. Mají dvanáct třináct špičkových basketbalistů, hodně reprezentantů, ale nejsou to bozi a každý tým je k poražení. Musíme podat mimořádné výkony nad hranicí našich možností, abychom uspěli,“ je jasné devatenáctiletému basketbalistovi Svitav.

Ačkoliv působil v Nymburku, prostředí a hráče A týmu zná minimálně. „Hrál jsem tam extraligu za U17 a U19 a první ligu za béčko,“ vysvětlil Kovář.

V Nymburku působil na střídavý start ještě minulou sezonu. Tento ročník hraje i první ligu za Basketbal Polabí. Kovář byl součástí kádru Svitav, který před dvěma lety v Českém poháru získal bronzové medaile. Bude třetí místo úspěchem i nyní? „Každý chce vyhrát, ale bude to obtížné. Předloni jsme v semifinále vypadli s Nymburkem a získali bronzové medaile. Pokud bychom opět vypadli v semifinále, chtěli bychom aspoň vyhrát zápas o třetí místo,“ tvrdil 203 cm vysoký a 105 kg vážící hráč.

Mládežnický reprezentant začínal s basketbalem v sedmi letech v Tachově. Mistrovské zápasy hrál střídavěi za BK Lokomotivu Plzeň, kam v sezoně 2015/2016 přestoupil. „Hrál jsem za U17 i U19. Po roce v Plzni jsem dostal nabídku z Nymburka a pak přišla možnost hrát za Svitavy,“ ohlédl se Luboš Kovář.

Program Final4

PÁ 14. února – semifinále

16.00 BK Opava – USK Praha

19.00 ERA Nymburk – Tuři Svitavy

SO 15. února

15.00 zápas o 3. místo

18.15 finále

Vstupenky lze zakoupit přes speciální webové stránky akce: final4.czt. Kapacita haly na Slovanech je 960 míst k sezení a další čtyři stovky k stání.