Poháry v domácí sbírce stále přibývají! Nejčastěji ty bronzové za třetí příčky. Kdo by však čekal, že je půvabná blondýnka získává v krasobruslení, gymnastice, aerobiku nebo jiném typicky ženském sportu, šeredně by se mýlil! Patnáctiletá Jana Míková z Tachova sbírá úspěchy v království drsných mužů – rallycrossu.

Ve znamení trojek byla pro tým Jájacross Tachov a hlavně samotnou talentovanou pilotku zimní hobbyrallycrossová série v Rožmitálu pod Třemšínem. Třikrát se zúčastnila, třikrát dojela třetí a třetí místo jí patřilo i v konečném účtování Ženského poháru.

„Do poslední chvíle ale nebylo jisté, zda na poslední závod série pojedeme. Nemocná byla Jája i auto,“ ohlíží se za komplikacemi otec, šéf týmu, manažer, sponzor a mechanik v jedné osobě Josef Míka. „Ale nakonec nachlazení polevilo a autu problémy brzdové soustavy přijel vyřešit Jan Šyšák z AMK Domažlice. Patří mu velké díky! Stihli jsme auto do závodů připravit, přesto byla i během nich potřeba dodělávat drobnosti. Nakonec vše dobře dopadlo a z umístění máme velkou radost.“

Před týdnem byl odstartován první hobbyrallycrossový závod letošního roku na trati Sedlčanské kotliny. A hned povedená sobotní část přinesla Janě Míkové tradičně třetí místo.

„Nebyl to úplně klidný den. Jája na tamní trati startovala po skoro čtyřech měsících. Ale hladký průběh závodu narušila jen prasklá poloosa na startu třetí rozjížďky. Tím se Jája propadla až na pátou příčku startovního roštu. Nebylo to jednoduché a neměli jsme tušení, proč se to stalo. Ale nakonec to dopadlo dobře a Jája se v předposledním kole nakonec na tu naší oblíbenou třetí příčku po chybě soupeřky dostala. Byla to pro nás velká radost a úleva, že se to v ten krásný slunečný den povedlo. Opět velké díky patří známým a kamarádům za pomoc. Tentokrát Václavu Huclovi za zapůjčení vybavení, Janu Šyšákovi za přípravu závodního stroje a Janě Míkové starší, která dodržuje svůj slib, že bude pro letošek platit všechny startovné. Dokonce navíc zaplatila novou kombinézu a závodní obuv,“ se smíchem zhodnotil start do letošní sezony Josef Míka.