Jako poslední se v letošní sezoně představili před domácími příznivci nejmladší florbalisté Slavoje Tachov, kteří ve sportovní hale sehráli svůj další turnaj v rámci Ligy mladších žáků.

„Dali jsme si s klukama cíl, že na domácí palubovce „urveme“ alespoň jedno vítězství v základní skupině a tím se kvalifikujeme do bojů o medaile. Bohužel, tento sen se začal rozplývat už ve druhé třetině prvního zápasu, ve kterém nám byl soupeřem celek GO-GO Horšovský Týn,“ poznamenal jeden z trenérů mladých Tachovanů Jan Flor.

Po druhé třetině, ve které Slavoj „vyhořel“ a prohrál ji 0:5, byl už stav zápasu před třetí třetinou 0:6. „Ve třetí části jsme se zlepšili individuálně, začali si více věřit a podařilo se nám vstřelit i branky, což se v úvodu zápasu i přes vypracované šance nedařilo,“ byl trochu spokojenější tachovský kouč. Dvakrát se prosadil Trávníček a jednu branku vsítil Surják. Konečný stav 3:9 ve prospěch Horšovského Týna tak v podstatě rozprášil naděje na postup ze skupiny.

Ve druhém utkání totiž čekal Tachov favorizovaný tým FBC Sokol Plzeň IV., který všechny předešlé turnaje vyhrál. Své kvality potvrzovali hráči Plzně od úvodních minut a v podstatě nedali Slavoji žádnou šanci na úspěch. „Plzeňští hráči jsou technicky i v týmové souhře o dvě třídy výše než my a to se jasně ukázalo,“ řekl k utkání Flor. Po třetinách 0:5, 2:3 a 0:2 prohráli domácí i druhý zápas v základní skupině, tentokrát poměrem 2:10 (Surják, Báča) a čekal je opět boj o páté místo.

V utkání o páté místo v turnaji se Tachov utkal se Slavií VŠ Plzeň. Hrál se vcelku vyrovnaný zápas, ale lehce navrch měli domácí. Vytvářeli si šance, prosazovali se také individuálně a soupeře s přibývajícím časem stále více přehrávali. Nakonec zaslouženě slavili vítězství 4:2. Dvakrát se za Tachov trefil Surják, po jedné brance přidali Báča a Trávníček.

Vítězem celého turnaje se nakonec poprvé v sezoně stali hráči FB Hurrican Karlovy Vary, kteří ve finále až na nájezdy porazili FBC Sokol Plzeň IV.

Slavoj: Brankáři Dvořák a Karásek, v poli hráli Matouš, Trefil, Báča, Steiner, Pešek, Trávníček, Surják, Nový, Bihun a Vácha. Trenéři Bašek a Flor.