Výborný stolní tenis s vítězným koncem pro borské sokolíky. Taková byla druholigová premiéra týmu S. Bor TeVo Eissmann na domácích stolech.

Nováček soutěže získal skalp AŠ Mladá Boleslav (10:8) a SKST Liberec (10:4). Od úvodních zápasů čtyřhry to byl s Mladou Boleslaví boj o každý set. Podle domácího Josefa Vacíka byly základem výhry bod ve čtyřhře, který získala dvojice Dráždil, Blažek a čtyři body Blažka. V utkání se hrály pětisetové bitvy. Domácí prohrávali už 1:3, ale pak další tři duely zvládli. Od této chvíle to byla přetahovaná a drama, které nakonec skončilo šťastnou výhrou domácího celku. Druholigová premiéra na domácích stolech Boru vyšla na jedničku.

„Bylo to vydřené vítězství. Družstvo Mladé boleslavi je dlouholetým účastníkem druhé ligy a vítězství má určitě hodnotu, která bude určitě zvýrazněna na závěr sezony,“ poznamenal k výhře trenér oddílu Josef Vacík. Ke čtyřem bodům Blažka přidali Dráždil (2), Langer (2) a Malý jeden. K druhému utkání nastoupili Borští už za patnáct hodin po dramatu s Mladou Boleslaví.

V borské sokolovně se představilo družstvo SKST Liberec a domácí po třech hodinách kvalitního stolního tenisu slavili druhou výhru ve druhé lize. Přesto ta se i přes výraznější skóre nerodila lehce. „Od samého začátku se na hráčích projevila únava z náročného utkání z předešlého dne. Nejvíce pak na Petru Blažkovi, jenž po sobotním excelentním výkonu „trpěl“ každý svůj zápas a ztratil jeden bod,“ řekl Josef Vacík. Blažka v úspěšnosti nahradil Dráždil, který vybojoval tři body a podílel se spolu s Blažkem na výhře ve čtyřhře. Ostatní přidali po dvou bodech a zrodila se výhra 10:4.

„Podařilo se nám dát dohromady družstvo, které dovede bojovat a hráči se dokáží vzájemně podpořit,“ neskrýval spokojenost s výsledky, kvalitou hry a morálkou týmu další trenér oddílu Pavel Gallerach.