Družstvo dorostenek Slavoje Tachov se zúčastnilo mezinárodního turnaje v házené „Bohemia Cup“ a skončily čtvrté.
Osm družstev bylo rozděleno do dvou skupin a první dva týmy postupovaly do bojů o medaile. V úvodním duelu se mladé házenkářky Slavoje představily proti dánskému celku Aars HK a zvítězily 9:5. Další zápas sehrály proti Českým Budějovicím a v dramatickém průběhu si vybudovaly tříbrankové vedení.
„Bohužel, nepodařilo se nám slibný náskok udržet a nakonec z toho byla remíza 12:12,“ řekl k utkání jeden z dvojice trenérů Slavoje František Mráz. V posledním utkání se hrálo o první místo ve skupině. Tachovské dorostenky vedly v dramatickém utkání s HC Plzeň minutu před koncem 12:11. „Opět se nám nepodařilo, byť těsné vedení udržet. V samém závěru holky faulovaly, z následného sedmimetrového hodu Plzeňanky srovnaly na konečných 12:12 a zajistily si první místo ve skupině. My skončili druzí, což znamenalo účast v semifinále,“ popsal další účinkování Tachovanek v turnaji jejich trenér.


V semifinále Tachovanky nestačily na DHC SVŠ Plzeň, prohrály 14:7 a byly „odsouzené“ k boji o třetí místo. V něm se Slavoj opět utkal s HC Plzeň, se kterým ve skupině remizoval. „Zápas byl zase hodně vyrovnaný a skončil 5:5. Rozhodovaly sedmimetrové hody, kde byly šťastnější hráčky HC Plzeň. Rozhodlo se až v desáté sérii,“ popsal dramatickou koncovku zápasu o místo na „bedně“ kouč.


„Holky předváděly pěknou házenou. Hrály kolektivně, jako tým byly perfektní,“ chválil družstvo Mráz a dodal: „Dorostenecký celek v oficiální soutěži dosud nemáme, jeho vystoupení na mezinárodním turnaji bereme jako kvalitní přípravu na příští sezónu, ve které bychom už chtěli s tímto týmem hrát pravidelnou soutěž. V kádru jsou věkem starší žačky, které příští rok postoupí do dorostenek a kádr bude posílen o některé hráčky z Chebu.“
Slavoj: Maxová, Macáková, Mrázová, Mrázová, P. Vosecká, M. Vosecká, Balínová, Schneiderová, Hendrichová, Vl. Herlíková, Dubská, Daňková, Buchlovská, Trenéři M. Moulis a F. Mráz.


Pořadí: 1. HBC Strakonice, 2. DHC SVŠ Plzeň, 3. HC Plzeň, 4. SLAVOJ TACHOV, 5. Aars HK (DK), 6. Lokomotiva České Budějovice, 7. DHK Baník Most, 8. HC Cadolzburg (DE), 9. TSG Schwäbisch Hall (DE).