Ve druhé lize stolního tenisu hostilo domácí družstvo S. Bor Eissmann dva celky, která byly v průběžné tabulce níže. Pro klid do dalších bojů potřebovali domácí bodovat, což se jim v dramatických utkáních podařilo. S výhrou se Slavojem Praha 10:8 a i s remízou se Sedlčany 9:9 mohou být nakonec Borští spokojeni.

Domácí nastoupili proti Slavoji kompletní a už úvodní čtyřhry naznačily, že se bude bojovat o každý míček. Dvojice Dráždil, Langer byla úspěšná, naopak Blažek s Malým prohráli v pěti setech. V dalším průběhu utkání byl stav vyrovnaný. Domácí pak odskočili na 9:6, ovšem Malý i Dráždil na desátý bod v pětisetových bitvách nedosáhli. Ten získal Martin Chvátal s Palečkem a Borští mohli slavit.

„Pro nás to bylo velmi důležité vítězství, které se ale nerodilo lehce. Myslím si, že diváci mohli vidět dobrý stolní tenis s dramatickou zápletkou. My měli i tolik potřebné štěstí a musíme být spokojeni,“ řekl k utkání vedoucí týmu S. Bor a jedna z opor Petr Blažek.Za domácíve čtyřhře bodovali Dráždil s Langrem. Další body si připsali Blažek (4), Malý (2), Dráždil (2) a Chvátal jeden).

Nedělní zápas se Sedlčany měl dramatický náboj od úvodních zápasů. Ve čtyřhře byla tentokrát úspěšnější dvojice Malý Blažek, která vyhrála v pěti setech. Vývoj duelu měl podobný průběh jako ten první, ovšem v jeho průběhu odskočili hosté na 4:8 a měli velmi blízko k celkové výhře. Borští ale zabojovali a drama gradovalo v utkání Malý – Kocure, kdy domácí hráč odvracel v pětisetové bitvě tři mečboly v utkání a prakticky celého zápasu. Nakonec v páté sadě zvítězil 14:12 a duel dospěl do remízy 9:9.

„Nám se nedařilo podle našich představ. Samozřejmě jsme chtěli zvítězit, ale soupeř byl velmi dobrý. Jsem rád, že se nám podařilo za nepříznivého stavu 4:8 zabojovat a zachránit remízu. Vzhledem k vývoji utkání musíme být se ziskem dvou bodů spokojeni. Na své si přišli i naši příznivci, kterým tímto děkuji za podporu,“ hodnotil zápas Blažek, jenž spolu s Malým bodovali ve čtyřhře, další dva přidal ve dvouhře. Malý získal také dva a Dráždil čtyři.