Tedy nohejbalisté z obce Peklo nad Zdobnicí v okrese Rychnov nad Kněžnou, se kterými se v sobotu střetnou o postup do třetí nejvyšší české soutěže. V případě úspěchu v kvalifikačním utkání je čeká ještě zápas s vítězem souboje Veselí nad Lužnicí – Čakovice.

„Kvalifikační utkání nás čeká v sobotu ve Veselí nad Lužnicí. Vyhráli jsme krajský přebor a postoupili tak do kvalifikace o druhou ligu," uvedl Deníku vedoucí mužstva Libor Větrovský. „Pokud vyhrajeme oba zápasy, tedy nad Peklem a nad vítězem z druhé dvojice, postupujeme. Pokud jeden z těchto zápasů prohrajeme, máme šanci ještě v baráži. Když prohrajeme oba, nepostoupíme," doplnil.

Nohejbalisté Slavoje věří, že šanci na postup mají velkou. „Připravujeme se intenzivně dvakrát až třikrát týdně. Navíc se nám podařilo dát dohromady partu dobrých hráčů, možná těch nejlepších, kteří momentálně v tachovském okrese jsou," dodal Větrovský.

Jeden zápas, který na Slavoj v sobotu čeká, je složen z několik dílčích utkání. Je to celkem devět soubojů, z toho čtyřikrát se hrají tzv. trojky, čtyřikrát dvojky a jeden souboj je v singlech.

Slavoj Tachov v boji o druhou ligu reprezentují: Jiří Kučera, Jan Košťál mladší, David Švagr, Karel Oktábec mladší, Radek Ulmon, Petr Luley, Aleš Větrovský, Filip Větrovský, Milan Šiktanc a Pavel Oktábec. Trenérem mužstva je Karel Ulmon.