V dalším kole druhé ligy v házené žen hostil Slavoj Tachov družstvo Lokomotivy České Budějovice. Domácí tým po dramatickém průběhu zápasu „jen" remizoval 19:19.

Zápas to byl jako na houpačce. Tachovanky do něj vstoupily velmi dobře a stále si držely slibné vedení.

Po přestávce ale přišel z jejich strany útlum a Jihočešky skóre otočily na 10:14. Domácí hráčky se ale zvedly a zápas ještě zdramatizovaly. V hektickém závěru se ani jednomu týmu nepodařilo strhnout vedení na svou stranu.

„Musím říct, že kvalitou Budějovice určitě patří mezi tři nejlepší týmy soutěže. Také u nás potvrdily svou sílu a hrálo se na druhou ligu velmi kvalitní utkání," pravil na adresu soupeře trenér Tachova Miloslav Moulis.

„Co se týče průběhu utkání tak jsme měli v prvním poločasu navrch a tomu odpovídalo skóre. Po přestávce nebyly holky schopny dát branku a „Budějky" daly šňůru sedmi branek. Ani v této fázi jsme nebyli herně horší, ale zcela vyhořeli v koncovce. V druhé polovině zápasu už to bylo lepší a náskok soupeřek jsme stáhli. Závěr byl divoký. Mohli jsme vyhrát, ale nakonec se v poslední minutě strachovali o remízu. Ta je vzhledem k průběhu zápasu zasloužená, ovšem my doma pomýšleli na výhru," dodal k utkání kouč.

V sobotu hraje Tachov v Praze s Vršovicemi B odložené utkání.

Sj. Tachov – Loko Č. Budějovice 19:19
Poločas: 10:7. Branky ze 7 hodů: 0:1. Rozhodčí: Hájek, Macho. Diváci: 65.

Slavoj: Voříšková – A. Mrázová (1 branka), Mancellari, Vrbová ( 5), E. Herlíková (2), Pilátová (5), Šindelářová (1), Dlesková, Buchlovská (3), K. Mrázová, Sluková (2).

Ostatní výsledky: TJ S. Bělá – S.Vršovice B 35:24, HBC Strakonice – Milevsko 27:25, Astra – Kobylisy B 27:28, Sj. Tachov – Č. Budějovice 19:19, HC CHeLK – Ústí n. L. 33:17.