Sedmé kolo krajské ligy mužů divize A ve florbalu se hrálo v tachovské sportovní hale a domácí tým se dvěma výhrami dostal na první místo průběžné tabulky.

USK Akademik Cheb – FLK Slavoj Tachov 2:4 (2:3, 0:0, 0:1; branky Tachova M. Rybář, D. Kovář, L. Linha, L. Krasanovský).

Houževnaté družstvo Chebu bylo zdatným soupeřem tachovským hráčům, ale těm velila povinnost naplnit papírové předpoklady a zvítězit. V první třetině se za Tachov trefili Martin Rybář, David Kovář a Lukáš Linha. V druhé třetině měl Tachov převahu, ovšem střely J. Sibala, L. Linhy a D. Kováře skončily na břevně chebské branky. „Ve třetí třetině se nám po rychlém rozehrání gólmana Langmajera podařilo šťastnou brankou Lukáše Krasanovského rozhodnout utkání a připsat si zasloužené body,“ viděl utkání hrající trenér Vladimír Balý.

FLK Slavoj Tachov – TJ Jiskra Aš 6:3 (0:0, 3:1, 3:2; M. Rybář 3, D. Kovář, J. Flor, J. Sibal). Obě mužstva mají ambice postoupit do vyšší soutěže, a tak vzájemný duel byl důležitý. „Hrálo se o šest bodů. Od prvních minut to byl tvrdý, fyzicky náročný florbal. Po bezbrankové první třetině se nám ve druhé podařilo zasluhou Martina Rybáře vstřelit dvě slepené branky, ale soupeř se nevzdával,“ viděl klíčové okamžiky zápasu tachovský kouč. Jiskra totiž vzápětí snížila po dorážce na 2:1. Na konci druhé třetiny se prosadil Flor a Tachované znovu odskočili svému soupeři na rozdíl dvou branek. Ve třetí třetině Aš z rychlého protiútoku opět snížila na 3:2. Zápas byl stále otevřený, ale hráči Aše ve snaze zvrátit utkání se dopustili několika zbytečných faulů. Rozhodčí je trestal a Tachov tak dostal výhodu přesilových her. „Po krásné akci do prázdné brány zavěsil David Kovář a už jsme nechtěli slibné vedení pustit. Soupeř nám to svojí nedisciplinovaností ulehčil. V přesilových hrách jsme zvýšili až na 6:2 a prakticky rozhodli o naší výhře,“ řekl Balý, jenž se spolu s hráči radoval z důležitého vítězství.

Tachov: Gólman – Josef Langmajer, hráči Jakub Sibal, David Bašek, Lukáš Linha, Vladimír Balý, Jan Flor, David Kovář, Martin Rybář, Michl Vrba, Rostislav Chlebena, Lukáš Krasanovský, Vladislav Klouda.

Výsledky 7. kola: USK Ak. Cheb – FLK Sj. Tachov 2:4, SK Kerio Plzeň B – TJ Jiskra Aš 3:4, USK AkademiKCheb – 1. FBC Toužim 6:3, FLK Sj. Tachov – TJ J. Aš 6:3, 1.FBC Toužim – SK Kerio Plzeň B 0:4.