Nedávno v Brně porazil Antonín Dušek z Tachova mistra republiky v thaiboxu v těžké váze. Sám říká, že obhájení mistrovského titulu je úspěch, protože v thaiboxu se musí udělat mnoho těžkých turnajů, aby se dostal na špici. Do finále šel, po všech turnajích jako druhý, vyzval prvního, kterého pak porazil. Vždy chtěl dělat sport, který jej uspokojí.

Kdo byl váš soupeř?

Antonín Ungerman z Mladé Boleslavi.

Jak jste se na to republikové mistrovství připravoval?

Měl jsem za celý minulý rok několik závodů, turnajů. Byl jsem ale i na mistrovství světa a bojoval jsem v open turnajích. Příprava byla dosti tvrdá. Trénovali mě pražský trenér David Brousil a Tachovan Zdeněk Sirný.

Můžete prozradit váš denní režim, když máte období tréninků?

Od pondělí do pátku jsem měl tréninky jednou denně, které trvaly dvě až tři hodiny. Ovíkendu zamnoujezdil David Brousil a absolvoval jsem tříhodinový trénink ráno, dvě hodiny pauzu, čtyři hodiny večer a v neděli další čtyři hodiny.

Jak trénink vypadá?

Začíná to zahřátím těla – strečinkem. Zdokonaluji techniku boje. Je to v podstatě o fyzickém zničení, točili se naměčtyři čerství muži a já s nimi tři čtvrtě hodiny trénoval a v kuse klinčoval. Když je člověk hodně vysílený, nedovede říct, že jemu nevolno. A pozvrací se.

Pozvracel jste se?

Ano, stalo se mi to.

Vím, že trénujete v K1, co to je?

To je finále thaiboxu. Omezený thajský box, kdy nesmíte používat lokty, nesmíte používat strhy a v klinči můžete použít jen kolena. Pro mě, jako pro thaiboxera, který trénuje lokty a práci v klinčích je to poněkud omezené.Můžu třeba chytit nohu a udělat jen jednu techniku. Je to ale i o jiných penězích, než jsou v klasickém thaiboxu. Finále je vždy v Japonsku. Jde o seriál turnajů po celém světě a vítězové jednotlivých kol postupují právě do Japonska.

Máte ambice dostat se do Japonska?

Určitě ne. Nepřemýšlím o tom.

Koho máte jako vzor?

Jako vzor? To je špička světového thajského boxu. Unás je to v lehké váze například Jiří Žák.

Setkal jste se někdy s těmi nejlepšími?

Ano, setkal a dokonce několikrát.

Jaký je to pro vás pocit?

Je to úžasný pocit. Už jenom, že ty lidi potkáte, tak je odměnou za práci. Potkal jsem se s hvězdou K1 Ernesto Houstem – mistrem perfect. On třikrát vyhrál K1. Dále jsem se setkal s Paulem Slovinskym.

Při tomto sportu vznikají zranění. Vozíte si svého lékaře?

Ne, nevozím. Nakaždém turnaji jsou dva lékaři, což stačí.

Děláte jen tento sport, nebo máte nějaké doplňkové?

Hraji squash, nebo s klukama z klubu absolvujeme na kole rychlotrasy a jezdíme hodně rychle.

Pojedete v tomto roce opět na nějaké mistrovství?

Za tři měsíce pojedu na evropský pohár do Singenu, do Německa a zvažuji nabídku, že bych přešel k profesionálům. Záleží na tom, kolik bude zápasů.Aplánuji také mistrovství světa v Rusku. Ale uvidíme.