V 5. kole se střetlo družstvo Tachova s družstvem ŠK Líně a současně proti sobě hráli TJ Spartak Chodov se Sokolem Domažlice. Všechna družstva nastoupila v nejsilnějších sestavách, a tak výsledky se předem daly jen těžko odhadnout. Situace se měnila i během hry, když na některých šachovnicích dělali soupeři střídavě hrubé chyby.

ŠK Tachov po tříhodinové bitvě zvítězil těsně 3,5:2,5. Za tachovské šachové družstvo nastoupili na první šachovnici Václav Truksa ml., na druhé šachovnici Martin Bruna, na třetí šachovnici Blanka Brunová, u čtvrté šachovnice seděl Adam Hemr, pátou statečně bránil Dominik Šesták a na šesté poslední šachovnici Dmytry Albul. Mezitím Spartak Chodov porazil Sokol Domažlice také 3,5:2,5.

Po polední pauze nastoupily Domažlice proti Tachovu a Líně proti Chodovu. Družstvo Chodova bylo po vítězství nad Domažlicemi favoritem, ale výsledek byl do poslední chvíle nejasný. Nakonec Chodov jen těsně zvítězil 3,5:2,5.

Družstvo Tachova nezačalo dobře, protože zazvonění mobilu během partie hráči Albulovi na šesté šachovnici znamenalo podle pravidel okamžitou kontumaci a vedení Domažlic 1:0. Během hry zazvonil mobil i domažlickému hráči, takže na kontumace to bylo 1:1, konečný výsledek znamenal výhru pro Domažlice 3,5:2,5.

Sedmé a osmé kolo ligy mladšího dorostu v šachu bude hrát družstvo Tachova 26. ledna 2013 v Mostě proti Mostu B a Mostu C.

Touto cestou bychom chtěli poděkovat provozovateli restaurace ve Vítkově Jiřímu Dankovi, který během roku zdarma zapůjčuje hrací prostory pro různá šachová utkání.

Zároveň bychom chtěli pozvat do restaurace Pohoda ve Vítkově zájemce, kteří by si chtěli jen tak zahrát hru šachy. Scházíme se zde každý pátek a neděli v odpoledních hodinách.

Jaroslava Truksová