Družstvo stolních tenistek S. Bor TeVo Caesar Group čekají další mistrovské zápasy až 9. března a to na domácích stolech. Tak dlouhá je přestávka v extraligové soutěži žen.

„Nevidím v tom žádný problém,“ odpověděl na otázku Deníku, zda hráčkám přestávká neuškodí, trenér borského družstva Pavel Gallerach. „Všechny se zúčastnily krajských přeborů v Nezvěsticích. Zkušené hráčky Radka Kaba a Lenka Radnicová se budou dále připravovat v Praze. Nikola (pozn. red.: Gallerachová) je týden ve Vlašimi a 1. března by se tam měla zúčastnit turnaje,“ přiblížil program jeho svěřenkyň trenér extraligového týmu.

Poslední zápas sehrály borské ženy v Havířově a Frýdlantu. Vzhledem ke zdravotním problémům Radky Kaba (viroza) odjela k dvojzápasu nadějná Šárka Skopová. Výhrou v Havířově splnil borský tým svůj plán. Kaba ve dvou zápasech udělala dva body, a pak dostala šanci okusit si extraligovou atmosféru Skopová. Lenka Radnicová ukázala, že je v herní pohodě a získala 3,5 bodu. Přes prohru s Bednářovou vládla spokojenost i s výkonem Nikoly Gallerachové. „Holky podaly velmi dobrý výkon. Domácí ale na mne působily odevzdaným dojmem. Šárka Skopová v extraligové premiéře byla nervozní, ale rozhodně nezklamala,“ hodnotil s odstupem času zápas Gallerach. Ve Frýdlantu byla šance na přijatelný výsledek velmi malá, ale výsledek 10:0 pro domácí se zdá až příliš jednoznačný. Borské ženy ale měly možnost se utkat s absolutně nejlepšími hráčkami v České republice. „Pro holky jsou to velmi cenné zkušenosti,“ pravil borský kouč, který má už v hlavě dvoj〜utkání na domácích stolech. „Pokud i k nám přijede Vlašim v sestavě v jaké nastoupila v posledních kolech, tak bychom měli mít velkou šanci zvítězit. Utkání s Dobré slibuje velmi vyrovnaný duel,“ vidí šance družstva S. Bor TeVo Caesar Group Gallerach.