Podzimní klasika nabídla velmi pestrou podívanou na náročném povrchu s kolejemi. Soutěžilo se na kompletní zdejší trati včetně obřího skoku přes silnici. K vidění byly hlavní přeborové kubatury, hobby třídy a veteráni klasici.
Zejména místní fanoušky musely potěšit i výsledky závodů, protože domácí hvězda Rudolf Weschta (Suzuki) rozdrtila konkurenci v nejrychlejší třídě MX1. Činili se ale i ostatní piloti ze Stříbra a okolí, když Jiří Valeš (Yamaha) vyhrál v Hobby MX1, Dominik Vraný (KTM) před Jakubem Kosem (Suzuki) v Hobby MX2 a Jan Jarolím (ČZ) ve veteránech klasicích v kategorii 20 – 40 let.

Pečlivá příprava podniku od AMK Stříbro, náročná a přehledná trať klasického stylu, skvělé představení domácích jezdců a bezkonkurenční obecenstvo opět poskládaly mozaiku motokrosové show, kterou lze zažít pouze na Terénu sv. Petra.
Přes neobvykle pozdní termín na nejstarší závodiště v republice dorazilo něco přes 150 závodníků, kteří se chtěli s ročníkem 2016 rozloučit opravdu stylově.
Bylo na ně zvědavo více než 1300 platících diváků. Při uvážení neplatící mládeže do 15 let a početných jezdeckých doprovodů lze odhadovat, že stříbrský motokrosový amfiteátr zaplnilo na dva tisíce přihlížejících! Příliv návštěvníků a jejich vozidel na dlouhé minuty ucpal příjezdovou komunikaci až do centra Stříbra.

Váženým hostem programu byl Jiří Churavý, který v živém rozhovoru zavzpomínal na své vítězství ve Stříbře v závodě Mistrovství světa třídy 125 ccm před 40 lety. Jubilantovi poděkoval za vynikající reprezentaci a popřál pevného zdraví starosta města Karel Lukeš.
U mikrofonu se objevil také mladinký Dominik Kučeřík, který celkově zvítězil v jihočeském krajském přeboru ve třídě 65 ccm (Deník bude o jeho zisku titulu informovat v některém z příštích vydání), a samozřejmě nemohl chybět ani Rudy Weschta, aby pozdravil fanoušky a zhodnotil končící úspěšnou sezónu.

Pořadatelé z AMK Stříbro si dovolují již nyní pozvat příznivce na jubilejní 70. sezónu na Terénu sv. Petra. Budeme ji stylově otevírat 29. dubna 2017 závodem v klasickém motokrosu ECMO Classic European Championship.

Výsledky MOTUL CUP, Stříbro, 23. října 2016:

MX1 licence A: 1. Rudolf Weschta, 2. Václav Haas, 3. Patrik Liška
MX1 licence B: 1. Petr Fojtík, 2. Vladislav Mužík, 3. Jiří Wildt
MX2 licence A: 1. Jakub Terešák, 2. Jonáš Nedvěd, 3. Jakub Mencl
MX2 licence B: 1. Pavel Schneider, 2. Miroslav Bureš, 3. Daniel Vrtal
125 ccm 2T: 1. Jaroslav Strnad, 2. Martin Brádka, 3. Martin Venhoda
Veterán 40+: 1. Michal Baborovský, 2. Michal Buchta, 3. Petr Játi
Veterán 50+: 1. Jaroslav Potůček, 2. Pavel Nový, 3. Roman Malý
Hobby MX1: 1. Jiří Valeš, 2. Václav Kratochvíl, 3. Tomáš Vozáb
Hobby MX2: 1. Dominik Vraný, 2. Jakub Kos, 3. Miroslav Vacovský

Miroslav Šimek