První hrací víkend v kalendářním roce 2019 zavedl florbalisty Slavoje Tachov do Plzně, kde v rámci 13. a 14. kola regionální ligy mužů změřili síly s nováčkem soutěže z Horažďovic a záložním týmem divizního Sokolova.

Už v osm hodin ráno vyzvali Tachované poslední Horažďovice. Roli favorita nakonec potvrdili a to i přesto, že do vedení šel soupeř. K obratu a pohodlnému vítězství však zavelel hrající trenér Marek Sedlák, jenž se na vítězství 6:2 podílel hattrickem a dvěma přihrávkami.

„Do prvního utkání s Horažďovicemi jsme nenastoupili moc dobře a brzy jsme obdrželi úvodní branku. Nicméně ta nás spíše povzbudila a brzy jsme třemi góly utkání otočili. Myslím si, že zcela zaslouženě. Míček jsme měli převážně pod kontrolou my a soupeř hrozil pouze z rychlých brejků. Ačkoliv je třeba dodat, že soupeř nebyl z nejsilnějších a konečná výhra byla povinností. Přesto naše hra má v posledních utkáních velké mezery,“ zůstal i přes zisk tří bodů kritický Marek Sedlák.

Ve druhém duelu přivítali tachovští borci rezervu Sokolova. Na tu nakonec nestačili poměrem 4:8. A to zejména díky nepovedené první třetině, kterou Tachov zcela nezvládl a prohrál 0:4. „Ve druhém utkání se právě ty mezery, které jsem již zmínil, ukázaly v plné míře. V zápase se Sokolovem se projevila i mizerná fyzická připravenost hráčů. Sokolov byl navíc o poznání silnější než Horažďovice. A to bylo znát hned od začátku, po dvanácti minutách jsme prohrávali 0:4. A to díky neuvěřitelně špatnému důrazu před brankou. Ve druhé třetině jsme si bohužel nechali dát i nešťastný pátý gól. Ale poté jsme sebrali poslední zbytky sil a skóre téměř vyrovnali. Bohužel ale ve třetí třetině jsme už fyzicky odešli úplně a skóre upravoval jen soupeř,“ smutnil Sedlák.

„Tohle ligové kolo nám ukázalo, že budeme muset zapracovat na lepším přehledu ve hře a v neposlední řadě taky na rychlostní vytrvalosti. Příští kolo nás totiž už za necelých čtrnáct dní čekají mnohem silnější soupeři. A jelikož se nacházíme na sestupových pozicích, nemůžeme si teď dovolit zbytečné ztráty bodů. Body je nutné naopak sbírat i proti silnějším týmům,“ dodal.

VÝSLEDKY TACHOVA
13. kolo: Florbal Slavoj Tachov – Rudý Koně Horažďovice 6:2
Třetiny: 3:1, 1:1, 2:0. Branky a nahrávky Tachova: 5. Sedlák (Flor), 5. Šindelář (Chrastina), 12. Sedlák, 26. Surják (Sedlák), 35. Chrastina (Sedlák), 39. Sedlák (Chrastina). Rozhodčí: Staňková, Jahn. Střely na branku: 24:21. Diváci: 2. Hala: Slavia Plzeň.

14. kolo: Florbal Sokolov B – Florbal Slavoj Tachov 8:4
Třetiny: 4:0, 1:4, 3:0. Branky a nahrávky Tachova: 22. Sedlák (Surják), 25. Flor (Sedlák), 27. Sedlák (Mrkvan), 28. Vlasák (Sedlák). Rozhodčí: Iha, John. Střely na branku: 26:15. Diváci: 6. Hala: Slavia Plzeň.