Špičkové výkony v podání těch nejlepších nejen regionálních fotbalistů slibují, stejně jako v předchozích ročnících, Jan Vydra a Martin Krýsl, pořadatelé futsalového turnaje „O zašmodrchanou tkaničku 2014", jehož třetí ročník se koná v sobotu 27. prosince od 8 hodin ve Sportovní hale v Tachově.

Smyslem turnaje je podle vyjádření organizátorů sejít se mezi vánočními svátky a koncem roku, zasportovat si, poklábosit a nabídnout divákům mix futsalové kvality v podobě našich reprezentantů, bojovnosti, nadšení a také možnosti vidět řadu místních hráčů v akci, ale hlavně udělat si pohodový den před koncem roku.

Právě myšlenka na pohodový den na konci roku stála mimo jiné u zrodu tohoto turnaje. „Je to jedno ze dvou základních pravidel. A to druhé? Nabídnout divákům absolutní futsalovou špičku v konfrontaci s místními hráči. A to chceme vždycky dodržet, vybudovat z turnaje tradici, což se, podle mého názoru, po dvou ročnících skvěle rýsuje. Zatím nevidíme jediný důvod, proč by tradice neměla pokračovat," řekl Deníku jeden z organizátorů, Jan Vydra.

Oba iniciátory hlavně těší, že jejich myšlenka narazila na úrodnou půdu také mezi fotbalisty z Tachovska. „S trochou nadsázky by se dalo říct, že startující týmy jsou dělané na objednávku. Před prvním ročníkem jsme totiž oslovili Pavla Opavu a Ondru Malého, aby nám pomohli sehnat kvalitní hráče a týmy. Vůbec jsme netušili, jak zodpovědně a prestižně se toho kluci ujmou," dodal Vydra.

A tak se v předchozích ročnících po palubovce tachovské sportovní haly v boji o zašmodrchanou tkaničku proháněli nejen špičkoví fotbalisté z tachovského regionu, ale třeba i futsaloví reprezentanti České republiky například Lukáš Rešetár a jiní. „Sportovní kvalita jednotlivých družstev daleko předčila naše očekávání a jsme za to hodně rádi."

Turnaj se rychle zapsal do povědomí a organizátoři dostali dokonce nabídku, aby si v Tachově zahrál kompletní český ligový futsalový celek. Tu ale odmítli. „Touto cestou jít nechceme. To by se tu za chvíli mohlo sejít takových týmů více a mohli bychom odehrát kompletní ligové kolo. Ne, my chceme zachovat místní družstva, regionální, byť složená ze špičkových hráčů," vysvětlil Vydra.

Kromě družstev z Tachovska se také letos představí jedno ze Sokolovska sice to nebude Březová, ale tým Floutci, který dal dohromady někdejší hráč FK Tachov Josip Elijaš.

Pískat bude čtveřice kvalitních rozhodčích, vedle Ondřeje Kožára to budou Karel Henych, Josef Novotný a Josef Hlavatý.

„Budeme rádi, když bude tachovská hala opět plná jako v předchozích letech. Tímto všechny srdečně zveme," dodal organizátor.