Sportovní kemp byl připraven na téma vesmírné mise s názvem Vesmírná Odyssea. „Každý den čekaly na naše malé astronauty netradiční sportovní disciplíny, kvízy, tréninkové jednotky, a společně bojovali o celkového vítěze celotáborové hry,“ sdělila za organizátory vedoucí dětí a mládeže tělovýchovné jednoty Miroslava Suková.

Jak dále uvedla, během týdenního putování v doprovodném programu policie z Plané přijela s ukázkou policejní výstroje, vozu a techniky. Děti také potěšila ukázka dravců, kemp navštívili i záchranáři ze záchranné služby v Plané a předvedli dětem základy první pomoci, a s ukázkou přijeli chodovoplánští dobrovolní hasiči. „Nakonec se děti dočkaly i skutečného planetária, které přijelo přímo na stadion s vesmírným programem NASA. Symbolicky k 50. výročí přistání Apolla 11 na Měsíci, jsme i my vzpomínali na malý krok pro člověka, ale velký krok pro lidstvo,“ poukázala vedoucí s tím, že cílem tohoto kempu bylo ukázat dětem, jak důležité je přátelství, hra fair-play a spolupráce v týmu.

Týdenní akce pro děti se konala v polovině července a šlo už o čtvrtý ročník letního sportovního kempu. Slavnostně ho zahájil poslanec Jan Volný, který přinesl dětem fotbalový míč z EURA 2000 a spolu se starostou Chodové Plané Lubošem Hlačíkem popřáli dětem hodně štěstí, zábavy a zážitků.