Na úvod porazily doma pražský Sokol Vršovice 29:14 i Havlíčkův Brod 33:18 a potom zvítězily i na palubovce béčka Baníku Most 37:19.

Naposledy si opět před fantastickým domácím publikem poradily s dalším celkem z hlavního města Sokolem Kobylisy 27:15.

„Po poslední cenné výhře s Mostem jsme do utkání nevstoupili příliš povedeně a neproměnili jsme několik jasných šancí. Ale soupeřky se rozehrávaly ještě pomaleji,“ začal s hodnocením zápasu asistent trenéra Michal Bureš.

I tak získaly mladé tachovské házenkářky za osm minut vedení již 4:0. Po několika jejich zbytečných faulech a vyloučeních se zápas vyrovnal a v 18. minutě byl stav 7:6.

„Celý poločas se nesl v duchu neproměněných šancí a nepřesností. Snad jen výkon brankářek nás udržel ve vedení,“ pokračoval Bureš. Do kabin šel Tachov s náskokem čtyř branek 12:8.

„O přestávce jsme měli jasný cíl, hráčky zklidnit a přesvědčit, že ne vždy bude náš výkon ideální. Jedině týmový a bojovný výkon překlopí zápas na naši stranu,“ popisoval asistent trenéra házenkářek Slavoje Tachov.

Po přestávce se hra domácích zlepšila, sérií rychlých protiútoků a povedených kombinačních akcí soupeřkám hráčky odskočily na větší gólový rozdíl a utkání dovedly k pohodové výhře 27:15. „Hlasitým povzbuzováním nám pomohli diváci, děkujeme jim za podporu a moc si toho vážíme,“ doplnil Bureš. V neděli čeká jeho tým od 17 hodin derby v Lázních Kynžvart.