Dva závody byly v rámci seriálu RX Cup a jeden byl dalším dílem seriálu Chodský čakan v Domažlicích.

„Koncem srpna se jel RX Cup v Hradci Králové na zbrusu nové trati postavené jen pro tento závod. Bylo to obrovské lákadlo a výzva, Jana si chtěla vyzkoušet zase něco nového a vzhledem k tomu, že má zatím v tomto seriálu dobré výsledky a celkově je na druhém místě, tak jsme museli do Hradce vyrazit,“ uvedl Janin trenér a otec Josef Míka.

Na začátku ale čekalo tachovský tým menší zklamání ze stavu trati. „Měli jsme obavy jak to dopadne, ale po tréninku závodnice řekla, že to tak hrozné není a že se jí trať líbí. Velice rychle se s ní sžila. Rozjížďky dojížděla ve středu startovního pole a na dost uskákané trati podávala pěkný výkon, díky tomu měla do finále třetí místo na startu. Bohužel ve finále v dravé jízdě nepolevila a neunesla to naše Felicie. Nejdříve praskl výfuk a v posledním kole vozidlo běželo na tři válce, a tak na Janu zbylo páté místo,“ popsal Míka.

Dalším závodem byl uplynulou sobotu opět RX Cup, v pořadí již čtvrtý. Jelo se v Sedlčanské kotlině. Na vozidle bylo třeba odstranit výfuk a zjistit, proč jede pouze na tři válce. Prohlídka odhalila, že závada už je dlouhodobější a bylo nutné vyměnit svíčky, lišty na svíčkách a motor opět běžel jak hodinky. „Před nástupem na první rozjížďku jsme Janě nasadili i nové pneumatiky a čekali, co se bude dít. A změna byla hned vidět, auto fungovalo bezvadně a Jana dojela v rozjížďkách na prvním, druhém a třetím místě.“

Tím si tachovská závodnice vybojovala pole position na startu finále. „Věděli jsme, že finále bude pro ni hodně těžké a konkurence veliká, umístění do třetího místa by bylo tedy úspěchem. Ale Jana se předvedla a finále zajela systémem start cíl na prvním místě. Pro nás to byl úžasný pohled, už jen pro kvalitu soupeřů to byl opravdu krásný výkon,“ popsal spokojený trenér.

Tímto výsledkem si Jana Míková upevnila celkově druhou příčku v seriálu a na pár bodů se přiblížila k prvnímu místu. Rozhodovat se tedy bude v posledním závodě v Sosnové, kde to bude pro celý tým opět velká zkouška.
Hned další den po úspěšném závodě v Sedlčanech byl na programu další díl Chodského čakanu v Domažlicích, předposlední závod tohoto seriálu, kde je zatím Jana na celkově pátém místě.

„Před závodem jsme ještě rychle přehodili na vozidle nové díly za staré, dveře blatníky, nárazníky, přeci jenom v Domažlicích je více kontaktů než při ostatních závodech. A opět dcera jela pěkně, dojela dvakrát čtvrtá a jednou třetí, což znamenalo okamžitý postup do A finále. Ale už na ní byla vidět únava, ale přesto podala pěkný výkon a zajela jeden z nejlepších výsledků v tomto seriálu. Šesté místo je moc krásný výsledek,“ dodal Míka s tím, že opět by se toto vše nemohlo uskutečnit bez pomoci ostatních, velké díky tedy patří dědovi Antonínu Husákovi za peníze na startovné, dále mamince Janě Míkové, mechanikům Václavu Karnoltovi a Františku Strakovi, Mírovi Goubejovi, Radkovi Andrlemu a všem fanouškům.