Hlavu zamotal divákům hned po startu těchlovický Rudolf Weschta (startovní číslo 37). Bedlivé oko diváka dobře vidělo, že se v prvních vteřinách po startu držel někde kolem čtvrté pozice. O to více překvapilo jeho obrovské zrychlení, díky němuž si nakonec dojel pro holeshot. Chvíli se tak držel na čele, což působilo jako červený hadr na býka na Františka Smolu s číslem 201. Tomu se sice starty nedařily dle jeho představ, ale krásnou čistou dravou jízdou brzo sedmatřicítku předjel a pak jen vodil se slušným náskokem ostatní závodníky za sebou. Bitvu poté mezi sebou sváděli závodníci z Tachovska Ruda Weschta a Patrik Liška. Trať plná dlouhých skoků nakonec lépe vyhovovala černošínskému Lišákovi (číslo 239), zatímco Rudymu trochu došlo. Cílem za Smolou prolétli v pořadí druhý Liška, třetí Weschta.

Podobný scénář měla i druhá jízda. Weschta opět dostřelil pro holeshot, ale již v druhém kole ho znovu předjel Franta Smola a svoji pozici si vzít už nedal. Hlavní bitva závodu se tak opět odehrávala mezi Rudym a Lišákem. Ten se najednou propadl daleko za Weschtu a chvíli jezdil až na čtvrté pozici. "V druhé jízdě jsem dvakrát spadnul, což mi rozhodilo z tempa a tím pádem jsem přišel o druhý flek," řekl Deníku jezdec HT Group Racing Teamu Patrik Liška. "Závody jsem bral především jako trénink před prvním závodem mistráku a bylo to rozhodně moc fajn, i když trať se mi tentokrát moc nelíbila. Za mne by mohla být ještě více mokrá a blátivá," dodal v celkovém pořadí třetí jezdec závodu.

Rudlof Weschta.
Svrběly mě ruce, jak se mi stýskalo po řídítkách, přiznal Weschta

Na svém prvním letošním závodě v Čechách, oděn do dresu nového týmu Airpower Racing, si nakonec pro stříbro dojel Rudolf Weschta. "Trať nepatří mezi mé oblíbené, ale dopolední déšť pomohl tomu, že se stala těžší, vytvořilo se několik kolejí, což mám rád. Nejelo se mi nejlépe, ze začátku každé sezóny se potýkám s tvrdnutím předloktí a to se mi přesně stalo v první jízdě," zhodnotila své výkony "Sedmatřicítka"

Smolný den v neděli rozhodně tedy neměl František Smola z 4 Cross Racing Teamu, který svou milovanou dvěstějedničku dotlačil na bednu na stupínek nejvyšší.

Dobře se uvedl i další jezdec z Tachovska Jakub Kos s číslem 49, který v poměrně velké konkurenci jezdců třídy MX2 skončil na pěkném 8. místě.

Nejspíš dopolední trochu uplakané počasí přivedlo k trati překvapivě málo diváků. Ti, kdož neuvěřili předpovědi svých mobilních telefonů, že se odpoledne vyčasí a obloha bude alespoň na větší část závodů modrá, mohou už nyní jen litovat, že se ochudili o krásné sportovní klání. Před pořadateli je třeba opět smeknout. Trať i divácké zázemí bylo připravené na výtečnou.

Motokros je celý můj život, říká Rudolf Weschta.
Motokros je celý můj život, říká Rudolf Weschta