Turnaje se zúčastnilo, v pěti věkových kategoriích, celkem 87 týmů ze sedmi evropských zemí (ČR, Rakousko, Německo, Slovensko, Polsko, Maďarsko, Ukrajina). Co se týče pořadatelství a celého herního harmonogramu všech zápasů, hodnotíme turnaj velmi kladně. Horší byla však kvalita hracích ploch. Mimo hlavního hřiště byly další tři travnaté plochy ve velmi špatném stavu. Ubytovány byly všechny tři týmy v jedné tělocvičně v místním gymnáziu. Stravování probíhalo po celou dobu turnaje ve velkém párty stanu v prostoru sportoviště Gerasdorf.

Jako každý rok jsme si svůj pobyt prodloužili až do pondělí. Je to odměna pro chlapce za celý rok, který věnují fotbalu. Vždy je náš turnaj zakončen prohlídkou města, památek. Letos jsme turnaj ve Vídni využili k návštěvě slavného Prátru. Chlapci se po náročném víkendu vyřádili na pouťových atrakcích a ochutnali místní lahůdky.

Jak zhodnotil turnaj trenér starších žáků U15 Luboš Pernglau:

„Kategorie U15 se zúčastnilo celkem 20 týmů rozdělených do čtyř skupin po pěti. Hrací doba byla 1 x 25 minut. Z každé skupiny postupoval vždy první do finálové čtyřky, druhý do bojů o 5. až 8.místo a tak dále. Skupinu jsme rozehráli s českými ligovými FK Neratovicemi výsledkem 0:0. Následoval slovenský TJ Babkov a výhra našich chlapců v poměru 7:0. Třetí zápas s německým soupeřem TSV Solln jsme bohužel prohráli 0:2, i přes lepší herní projev. Nicméně do posledního zápasu ve skupině s rakouským FK Hagenbrunn jsme nastupovali stále se šancí, v případě výhry, postoupit do finálové čtyřky. V zápase jsme soupeře jasně přehrávali, nastřelili jsme dvě tyče, rozhodčí nám odepřel jasnou penaltu. Bohužel, jeden brejk soupeře a chyba obrany a prohra 0:1 nás odsunula na čtvrtou příčku ve skupině a tudíž zápasy o umístění. Následný zápas s polským MKS Krakus jsme vyhráli 1:0 a opět české FK Neratovice B, opět výhra 2:0. Konečné třinácté místo je mírným zklamáním. Nikoliv však předvedený herní projev. Chlapci odehráli velice pěkné zápasy. Kombinační, rychlý, útočný a pohledný fotbal. Za celý turnaj jsme dostali pouze tři branky a deset jsme jich dali. Za předvedenou hru a disciplínu po celou dobu turnaje chlapce velice chválím. Tyto mezinárodní turnaje by měly být pro chlapce dobrou zkušeností do dalších fotbalových let.“

Konečné pořadí kategorie U15: 1. Lac-Inter (Rak.), 2. FC Veselí nad Moravou (ČR), 3. FK Hagenbrunn (Rak.), 4. SK Strupčice (ČR), 5. FK Neratovice A (ČR)… 13. FK Tachov.

Turnaj kategorie U13 zhodnotil trenér mladších žáků FK Tachov Karel Tůša:

„S naším herním projevem a nasazením během celého turnaje jsem byl spokojen. Nedařilo se nám však lépe vyřešit spoustu finálních a gólových příležitostí. Nikdo z mužstev na turnaji nás herně nepřehrál, za což jsem rád. Kluci získali spoustu mezinárodních zkušeností, které jistě využijí v dalším fotbalovém růstu. Chtěl bych poděkovat rodičům, kteří za námi přicestovali ve velkém počtu a podpořili nás. Fandili a postarali se o úžasnou atmosféru během celého turnaje. Díky moc všem.“

Výsledky v základní skupině: FK Tachov – US Youth Soccer Europe (DEU) 3:0, Tachov – SV Gerasdorf (AUT) 1:1, Tachov – MKS Krakus (POL) 0:1, Tachov – Neratovice (CZE) 1:0, Tachov – LAZ Waldviertel (AUT) 0:1. Ve skupině obsadil Tachov třetí místo.

Zápas o konečné 5. místo

FK Tachov – SC Columbia Floridsdorf (AUT) 1:1 (PK1:2)

Góly: Hrabovský, Roháč.
Konečné pořadí kategorie U13:
1. Cham (Něm.), 2. Krakus (Pol.), 3. Waldviertel (Rak.), 4. Levice (Slo.), 5. Floridsdorf (Rak.), 6. Tachov (ČR), celkem startovalo 12 družstev.

Hodnocení turnaje kategorie U10 ústy trenéra Pavla Opavy:

„V kategorii U10 se zúčastnilo 10 týmů, které byly rozděleny do dvou skupin po pěti. Turnaj jsme začali výhrou nad českým týmem Dobšice na velice drnitém hřišti 3:1. Druhé utkání bylo, jak se později ukázalo, předčasným bojem o vítězství ve skupině, kdy jsme se dostali do vedení 2:0, ale bohužel jsme vedení neudrželi a podlehli týmu FC Delta Vídeň 2:3. Byla to velká škoda, protože nám slečna rozhodčí upřela jasný gól. Naši malí borci přes noc na křivdu zapomněli a v neděli na své protivníky vlétli a před výborným tachovským publikem jasně přehráli slovenský tým Kanianku 5:2. V posledním zápase ve skupině jsme si hladce poradili s domácím týmem Gerasdorf 8:1 a ve skupině skončili druzí. V boji o třetí místo jsme narazili na polský tým AP Wola, opět jsme vedli 1:0, avšak opět nám slečna v černém nepřála a po hrubém faulu nechala Poláky vyrovnat a chvíli na to jsme obdrželi druhý gól. Suttner stačil ještě vyrovnat, ale minutu a půl před koncem jsme dostali branku na 2:3 a obsadili čtvrté místo. Chtěli bychom poděkovat klukům za předvedenou hru a rodičům, kteří svým povzbuzováním naháněli husí kůži soupeřům.“

Luboš Pernglau