První z tachovských nadějí nastoupila se startovním číslem tři čtyřletá Ella Mrázková v kategorii „Přípravka prvky“, což je kategorie pro úplně maličké začínající krasobruslaře a jelikož Ellinka splnila všechny prvky velice dobře, vysloužila si mezi ostatními holčičkami z konkurenčních klubů páté místo. „Ellinka bruslí necelé 3 měsíce a za tu dobu se toho naučila už mnoho od prvních krůčků až po závodní prvky, takže startovat na domácím ledě s ostatními klubovými kamarádkami bylo jasné. Zhostila se svých prvních závodů skvěle a ani menší nervozita ji nezabránila v tom, aby šla naplno do předepsaných prvků, které zvládla na výbornou“, okomentovala Elly první počínání na závodech její trenérka Iveta Dobrsteinová.

Po skončení kategorií přípravek se mimo závod představil nejmladší člen klubu, tříletý Tomáš Svoboda, který bruslí teprve měsíc a půl, ale publikum strhl svou odvahou vystoupit a předvést prvky, za které by se nemuseli stydět i starší závodníci. „Tomášek je želízko v ohni místního klubu a doufejme, že svůj talent nadále bude rozvíjet, má k tomu dobře nakročeno,“ uvedla předsedkyně klubu Kraso Tachov Alena Dobrsteinová.

Jako další se tachovskému publiku představila Rozálie Tajstrová a v tomto případě už cinkal bronz a naprosto zaslouženě. „Rozálka zajela čistě, jen s jednou menší chybičkou u vozíčku, kdy prvek byl kratší než je požadováno, ale jinak jela krásně, energicky a bylo vidět, že si jízdu na domácím ledě užívá. Rozálce je pět let, takže i následující závodní sezonu bude jezdit v přípravkových kategoriích a jestli se bude pořád takto zlepšovat jako doposud, tak doufejme, že příští sezonu nenajde přemožitelku," zhodnotila její trenérka Iveta Dobrsteinová s tím, že Rozálie Tajstrová obsadila třetí příčku z devíti závodnic.

V "Přípravkách Baby", což už je kategorie přípravek s předvedením krokové vazby na muziku, má místní klub velké zastoupení. Zde startovaly tři šestileté závodnice Klaudie Mrázková, Lucie Koryťáková a Dora Zárybnická. „Děvčata zajela své programy bez větších technických chyb. To, že je bruslení baví, je na jejich výkonech znát. Svou závodní premiéru si užila na závodech v Tachově Dorotka Zárybnická, ostatní závodnice Klaudinka a Lucinka, už mají za sebou závodů několik v této sezoně a závod co závod se více a více zlepšují, posouvají a vyzrávají v elegantní krasobruslařky, které dobře začínají reprezentovat místní klub. Snad jim nadšení, snaživost a fair-play chování vydrží,“ přeje si Alena Dobrsteinová, předsedkyně tachovského klubu.

A poslední nasazenou nadějí v kategorii „Přípravka Nováčci mladší“ byla Adéla Tajstrová. Svou elegantní jízdou si vybruslila páté místo ze sedmi závodníků. "Na Adélčinu jízdu se velice dobře koukalo a i laik by poznal, že tohle děvče prostě krasobruslení moc baví. Adélka je velice snaživá a hodně na sobě maká, což je na každém tréninku znát,“ zhodnotila její výkon druhá klubová trenérka Markéta Dobrsteinová.

Tachovský pohár byl pomyslným vrcholem v letošní krasobruslařské sezoně, která se chýlí ke konci. "Naši bruslaři, kteří za devět měsíců, co bruslí v klubu, se mnoho naučili na ledě i mimo něj, našli si kamarády a naučili se vzájemně si pomáhat a posouvat hranice svých schopností, což v následující sezoně jistě uplatní," prohlásila Iveta Dobrsteinová.

„11.ročník Tachovského poháru se velmi vydařil a dle ohlasů okolních klubů asi nejlépe za celou dobu, co závody pořádáme. Je to hlavně zásluhou rodičů krasobruslařek, jež pomáhali připravit vše potřebné pro závod. I když v letošním roce byly přípravy náročnější převážně i kvůli ISU systému, nevyhnuli se nám technické problémy, ale rodiče krasobruslařek byli neuvěřitelní a se vším maximálně pomohli a vyřešili. Jsme moc rádi, že nám do klubu přišli lidé, kteří podporují děti v takto náročném sportu, spolupracují a mají týmového ducha. Vedení klubu by chtělo poděkovat za dobré podmínky připravené na zimním stadionu, Městu Tachov a Plzeňskému kraji a všem sponzorům. S jejich pomocí se závod vydařil a děti byly nadšené z dárků," poděkovala za Kraso Tachov předsedkyně klubu Alena Dobrsteinová.

S přispěním Ivety Dobrsteinové