Po dvou porážkách v řadě zabraly. Byť se vítězství proti chebské Hvězdě nerodilo vůbec lehce. Nakonec si ale házenkářky Tachova připsaly do tabulky dva body, když v domácím utkání 19. kola západní části druhé ligy zvítězily 30:22. Po poločase, který skončil nerozhodně 14:14, však trenér Slavoje Miloslav Moulis dvakrát spokojený nebyl. „Po dlouhé době nám moc nezachytaly obě brankářky, ale to bylo zapříčiněno také tím, že jsme v obraně hráli dost špatně. Defenziva v první půli zkrátka dobrá nebyla,“ posteskl si Moulis.

Ve druhém dějství už ale domácí hráčky potvrdily roli favoritek a nakonec svého rivala z Karlovarského kraje porazily o osm branek. „Ve druhém poločase už to bylo mnohem lepší. Zlepšili jsme obranu a dařilo se nám dávat góly,“ uvedl trenér.

Ten však výkon svých svěřenkyň příliš nepochválil. „Je vidět, že se momentálně potýkáme s poklesem formy. Kvalitní výkon podaly akorát dvě hráčky. Zdeňka Friedel, která nasázela dvanáct branek a Michaela Buchlovská, která stále hraje se zraněnou rukou,“ pokračoval v hodnocení Moulis.

Ten celý zápas prožíval dost emotivně. A důvod? „Nelíbil se mi výkon rozhodčích. Cheb hraje dost tvrdě. Když to řeknu na plnou pusu, tak přímo prasácky. Jejich hráčky dělají velké fauly. Nesmyslné a zákeřné. A rozhodčí to přehlíželi. Hlavně zákroky na šesti metrech od branky. Celý zápas jsem trnul, aby se nikdo nezranil, a musím se i přiznat, že jsem dost nadával. Dvakrát jsem vběhl do hřiště, což samozřejmě nesmím, ale byl jsem v totální ráži,“ vysvětlil své chování tachovský šéf.

„Vždycky, když vidím zákroky tohoto typu, vzpomenu si na dobu, kdy jsem ještě hrával. To bylo zhruba před třiceti lety. Jednoho hráče ve výskoku sundali, on spadl na záda a skončil na vozíku. Z toho mě pořád mrazí,“ dodal rozčarovaný Moulis.

V dalším zápase hrají západočeské bojovnice v neděli na půdě Pardubic, které v podzimní části sezony porazily doma 26:17.

Slavoj Tachov – Hvězda Cheb 30:22

Poločas: 14:14. Branky ze sedmimetrových hodů: 4:1. Rozhodčí: Jiří Svítek, Petr Václavík. Vyloučení: 6:4. ŽK: 1:2. ČK: 1:1. Diváci: 65.

Sestava Slavoje Tachov: Voříšková, Kudějová, Pilátová 7/0, Holátová, Koubová 3/0, Havelková 2/0, Buchlovská 6/4, Macáková, Dlesková, Krišťanová, Friedel 12/0. Trenér: Miloslav Moulis. Vedoucí družstva: Michal Kreč.

Sestava Hvězdy Cheb: Aufrichtigová, Šimovičová 4/0, Frťalová 1/0, Heřmánková 3/0, Dubská 3/0, Valušová 1/0, Čabradová 3/1, Vysoká 2/0, Pokorná 4/0, Hrbková, Marjánková, Paulusová 1/0. Trenér: Pavel Kořistka. Vedoucí družstva: Petr Prokopová.

Ostatní výsledky 19. kola: České Budějovice – DHK Pardubice 33:29, Ústí nad Labem – Kobylisy B 31:22, Turnov – Astra Praha 21:20, Vršovice B – Sokol Písek B 19:29.

Program 20. kola – sobota 12.30: Hvězda Cheb – Turnov, 16.00: Lázně Kynžvart – České Budějovice, neděle 15.00: Sokol Písek B – Ústí nad Labem, 17.00: DHK Pardubice – Slavoj Tachov, Astra Praha – Sokol Vršovice B 27:22 (předehráno ve středu).