A plzeňští házenkáři budou mít hned dva soupeře. Od 15 hodin nastoupí k exhibičnímu utkání s týmem žen Slavoje Tachov, který hraje druhou ligu (tedy třetí nejvyšší ženskou soutěž). A zápas bude o to pikantnější, že se týmy promíchají. Za plzeňský Talent nastoupí některé tachovské hráčky a naopak za Slavoj nastoupí několik hráčů Talentu. Takže diváci se mohou těšit na souboj dvou smíšených týmů,“ řekl k utkání místostarosta Tachova Petr Vrána.

Další atraktivní zápas je v tachovské hale na programu od 16.45 hodin. Tento zápas nabídne házenou na té nejvyšší úrovni. Plzeňský Talent Robstav M.A.T. bude totiž hrát proti týmu ESV Aue, který startuje v německé druhé bundeslize házené. „Je známo, že německá klubová házená je na velmi vysoké úrovni, tvrdí se, že druhá bundesliga, tedy druhá nejvyšší německá soutěž, je výkonnostně na úrovni naší extraligy. Plzeňský Talent tedy bude mít velmi kvalitního soupeře,“ dodal Vrána.

Házenkáři ještě před oběma zápasy absolvují přijetí na zámku vedením města a prohlídku zámeckých interiérů. Svátek kvalitní házené, který Tachov bude hostit 13. ledna, může mít další pokračování na jaře. „Jednáme o tom, že plzeňský Talent M.A.T. odehraje na jaře jedno svoje regulérní extraligové utkání právě ve sportovní hale v Tachově,“ doplnil Deníku tachovský místostarosta.