V sobotu soutěž odstartuje prvním kolem a v zahajovacím zápase sezony, ve které zcela jistě nebudou fanoušci tohoto sportu ochuzeni o řadu zajímavých momentů, nastoupí hráčky tachovského Slavoje.

KANONÝRKY SKONČILY

Západočešky přes školáky velmi oblíbené prázdninové období značně obměnily kádr. V Tachově už nebudou působit dvě elitní střelkyně – Nikola Pilátová s Michaelou Vrbovou. A to jsou vzhledem k neoddiskutovatelným kvalitám obou kanonýrek vskutku citelné ztráty pro tachovský klub. „Obě u nás z osobních důvodů skončily,“ štvalo Miloslava Moulise, trenéra obhájce loňského bronzu. „Jejich důvody se mi sice nelíbí, ale dál už bych to asi neřešil,“ procedil stroze.

Zkušený kouč se bude muset minimálně v podzimní části sezony obejít také bez obou brankářek. „Anna Kudějová se bohužel zranila, u ní to vypadá na problém s křížovým vazem a na podzim nám nebude k dispozici ani Tereza Voříšková, kterou studijní povinnosti zavedly až do konce roku do sousedního Německa,“ vysvětlil svízelnou situaci tachovský kouč.

Moulis neměl na výběr, za obě gólmanky tak musel spolu s realizačním týmem pochopitelně hledat náhradu. A našel ji. „Dotáhli jsme příchod dvou nových brankářek. Z Plzně k nám přišly Kateřina Černíková s Kamilou Boháčkovou,“ prozradil trenér Moulis jména posil.

POSILY Z PLZNĚ I NÁVRAT ZE ZAHRANIČÍ

Tachov však posiloval i do pole. Černý dres Slavoje budou v nové sezoně oblékat nově plzeňské hráčky Vaňková, Šelejsová, Nová a Vlachová, jež se vrátila z Německa. „Ještě jednáme o příchodu Petry Ferencové z DHC Plzeň,“ doplnil Moulis.

Už jen na velkém množství změn je zcela jasně vidět, že příprava tachovských házenkářek nebyla žádnou procházkou růžovým sadem. „Představoval jsem si to jinak. Abych byl upřímný, moc se mi to nelíbilo. Přípravu jsme prakticky neabsolvovali v kompletním složení,“ mrzelo Moulise. I přesto však Tachov odehrál čtyři přátelské utkání s kvalitními soupeři. „Na to, v jaké jsme byli situaci, jsme toho odehráli opravdu celkem dost,“ hledal pozitiva trenér Tachova.

Jeho svěřenkyně sice první utkání s německým Marktredwitzem prohrály 25:33, ale poté třikrát uspěly. Porazily mimo jiné rivala z Lázní Kynžvart (23:22) i silný Regensburg (32:30). „Tyto zápasy nám ukázaly, kde nás tlačí bota. Budeme muset zapracovat zejména na obraně. V této činnosti docela ještě plaveme,“ uvědomuje si Miloslav Moulis.

KONTUMACE V ÚVODNÍM KOLE POHÁRU

Tachov se bude v podzimní části západní větvě druhé ligy soustředit pouze na soutěž, tažení českým pohárem pro družstvo z Plzeňského kraje totiž skončilo tentokrát hned v prvním kole. „K pohárovému duelu prvního kola na půdě pražské Astry jsme ani nenastoupili. Zápas byl kontumován ve prospěch soupeře,“ smutnila ikona na lavičce Slavoje.

A důvody porážky bez boje? „V první řadě bychom se asi nesešli a pak také cítím malý podraz ze strany svazu, který nás o termínu včas neinformoval. Už jsme měli domluvený zápas s Regensburgem a všechno to bylo hrozně na rychlo. Prostě nám ve čtvrtek zavolali, že v neděli večer od šesti hrajeme,“ zlobil se trenér Moulis.

NABITÝ KÁDR

Konec dobrý, všechno dobré. V Tachově nakonec kádr před začátkem soutěže ale přece jen doladili. „Aktuálně máme v týmu devatenáct hráček, což zní až neuvěřitelně. Nevíme sice, jestli všechny budou připraveny pro první utkání sezony, ale bude nás dost,“ ujistil tachovské fanoušky temperamentní stratég.

První utkání odehraje jeho družina již tuto sobotu od 10.00 hodin v pražských Kobylisích s tamní zálohou. „Nic jiného než výhru nebereme,“ hlásí odhodlaně trenér Moulis, jenž se před sezonou opět netají vysokými ambicemi. „Vždycky chci vyhrávat, můj cíl je první místo,“ praví sebejistě.

„Myslím to vážně, uvidíme, jak na tom budou ostatní celky, ale z našeho týmu cítím sílu. Velice kvalitní bude letos i nováček z Břve, v jehož kádru je několik hráček se zkušenostmi z první ligy. Je to takový výběr Kobylis, kde se moc nepohodli,“ dodává muž, jenž šéfuje Tachovu. Jak si házenkářky povedou? V sobotu začínáme…

PROGRAM ÚVODNÍHO KOLA

Sobota 10.00: Kobylisy B – Slavoj Tachov, 17.00: Ústí nad Labem – České Budějovice, 18.00: Vršovice B – DHK Pardubice, neděle 10.00: H. Brod B – Astra Praha, 17.00: Lions Hostivice-Břve – Sokol Písek B.