Víte, co spojuje jména prvoligové fotbalistky SK Slavia Praha Petry Divišové, futsalisty Tomáše Vnuka, který před několika dny postoupil s českým reprezentačním týmem na mistrovství světa do Litvy, perspektivních plzeňských Viktoriánů se zkušenostmi z mládežnických reprezentací Jakuba Selnara a Tomáše Kepla či exligisty a enfant terrible českého fotbalu aktuálně působícího v třetiligové Jiskře Domažlice Egona Vůcha?

Ti všichni se v lednu zúčastnili úvodního ročníku futsalového turnaje Golden Cup, který v Holýšově na Domažlicku uspořádal fotbalový rozhodčí Jan Zavadil.

Už připravuje pokračování. „Pokud se zlepší situace s koronavirem a vládní opatření to dovolí, tak se druhý ročník turnaje Golden Cup uskuteční třetí lednovou sobotu 16. ledna 2021,“ má jasno hlavní organizátor.

Podle jeho slov budou s pozvánkou nejdříve osloveny týmy z prvního ročníku Golden cupu a rovněž letního Soccer Cupu, který měl stejného pořadatele a konal se v Koutě na Šumavě.

„Ale mohou mne už kontaktovat všichni ostatní zájemci, kteří by chtěli hrát, na mailu golden-cup.holysov@seznam.cz. Přihlášky budu brát nejpozději do 5. ledna a kapacitu a systém turnaje podle počtu zájemců přizpůsobím,“ slibuje Jan Zavadil.

V úvodním ročníku Golden Cupu startovalo deset týmů a vyhrálo ho mužstvo Bílkova tvrz v čele s nejlepším střelcem turnaje Jakubem Selnarem. „Maximální počet pro druhý ročník je dvacet týmů a zájem už registruji docela velký,“ říká Zavadil. Proto s přihlášením moc neotálejte!

Vladimí Darida jako kapitán české fotbalové reprezentace při utkání Ligy národů UEFA proti Izraeli.
Výhru nad Izraelem trefil plzeňský odchovanec Darida