V české výpravě na světovém šampionátu amatérů v kickboxu nechyběli plánští bojovníci Ladislav Hudler a jeho syn Ladislav. Starší z Hudlerů po loňském titulu vicemistra světa na tom letošním vybojoval první místo a mladší Ladislav skončil třetí. Planá se tak může pyšnit borci se zlatou a bronzovou medailí ze světového šampionátu.

Ladislav Hudler startoval ve váze nad 91 kg a jeho cesta za titulem vedla přes Rakušana, Francouze a krajana Plocha. Podle jeho slov musí mít borec také štěstí, aby se mu vyhýbala zranění a jednotlivé zápasy „odbojoval“ bez velkých šrámů. Nejdůležitější ale je vždy příprava. „Já jsem se na letošní šampionát připravoval opravdu poctivě. Spolu se synem jsme tomu dávali hodně a nakonec se nám ta dřina vyplatila,“ pravil světový šampion, jenž také na mistrovství koučoval svého syna. Osmnáctiletý mladík bojoval ve váze do 67 kg mezi muži a ačkoliv získal bronzovou medaili, byl trochu zklamaný. O lepší umístění jej připravilo zranění lokte.

„Láďa chtěl více. Jak už jsem řekl, připravoval se také poctivě a dřel jako nikdy. On ale takové štěstí neměl a zraněný loket jej hodně limitoval,“ řekl o synovi mistr světa. „Po počátečním zklamání a hlavně s odstupem času si uvědomil, že třetí místo je v takové konkurenci mezi muži velkým úspěchem. I když si troufám říct, že nebýt zranění, tak šel dál. Na druhé straně skončili někteří účastníci hodně špatně a zranění je doslova vyřadilo z bojů o nejpřednější místa,“ dodal Hudler starší, kterému na cestě za kýženým zlatem stál ve finále další z Čechů Ploch.

„Měl výhodu. Mezi zápasy měl větší čas na regeneraci sil. Já šel do duelu po pěti minutách předcházejícího tvrdého boje. Rychle jsem se vydýchával a když jsem ho viděl, tak si říkal, že si na mne za chvíli pěkně smlsne. Nakonec jsem se dal trochu dohromady, finálový zápas zvládl a porazil Plocha na body,“ popsal trnitou cestu za titulem Hudler.

Oba úspěšní borci reprezentují oddíl SKP Planá a současný mistr světa se věnuje nejen svému synovi, ale po nedávném náboru do klubu zasvěcuje do tajů tohoto mužného sportu dalších osm mladých adeptů. Pro ně to teď bude ještě větší motivace. Komu se poštěstí, aby jej trénoval sám mistr světa. „Kluci mě zatím dělají radost. Zatím všichni „drží“ a mají chuť. Už za mnou po návratu ze šampionátu byli a ptali se, kdy už bude trénink,“ byl potěšen zájmem čerstvý mistr světa.

Mladíci s SKP Planá se připravují vždy v pondělí, středu a čtvrtek od 20 hodin. Kdo ví, třeba si Hudler starší vychová další zástupce a Planá se stane městem mistrů světa. V osobě svého syna už jednoho adepta má.