Triumf, který ji posunul na průběžně druhou příčku celého seriálu, navíc dosáhla s rezervní Škodou Favorit.

„Na posledním Chodském čakanu v Domažlicích nám odešel motor u Felicie a na jiném nebyly dokončené opravy. V pátek ráno sice dorazily chybějící díly, ale dvě hodiny před plánovaným odjezdem do Sedlčan se na motoru objevila další závada, která se už nedala odstranit. Tak jsme se rozhodli vyrazit se starším záložním Favoritem. V něm byl ale motor s letos najetými pouze dvěma kilometry a nevěděli jsme, zda bude fungovat,“ popsal peripetie s přípravou auta šéf Jájacross teamu a otec mladé závodnice Josef Míka.

Přes noc hodně v Sedlčanech pršelo a trať byla celá pod vodou. „Jája v tréninku nebyla s autem moc spokojená, ale stejně s ním slušně upalovala,“ smál se Míka.

Míkové pomohly zkušenosti z bahnité trati v Domažlicích a vyhrála obě úvodní rozjížďky. Auto fungovalo úžasně a ve třetí rozjížďce jen vinou kolize dojela až třetí. Přesto to znamenalo pro finále pole position.

„Říkali jsme si, zda v něm Favorit vydrží, ale po krásném a napínavém finále jsem do cíle dojela první a vybojovala zlatý pohár,“ radovala se s celým týmem talentovaná pilotka ´Jája´.