Společný  Krajský přebor  Plzeňského a Jihočeského kraje v přespolním běhu se konal ve Střelských Hošticích a zúčastnili se ho závodníci všech věkových kategorií. Stříbrský Tomáš Jaša se stal přeborníkem kraje a Karolina Hrubá ze stejného oddílu atletiky Baník Stříbro doběhla druhá.

Malý sněhový poprašek, který během dne roztál, na travnaté tratě vytvořily příjemné podmínky pro závody. Nakonec vysvitlo i slunce. Na trať se vydávali závodníci postupně od nejmladších kategorií po dospělé.
V kategorii atletické přípravky hoši si velmi dobře vedl stříbrský Radek Andrle, který obsadil páté místo v čase 4:51 minut.  Ve stejné kategorii byl jeho kolega Jakub Davidík desátý, kdy se u něho projevila prodělaná nemoc.

V kategorii atletické minipřípravky  doběhla Daniela Krajčíková sedmá, hned za ní osmá byla Nikola Poláková, obě závodnice B. Stříbro.

Úspěšná pro Baník byla kategorie přípravky dívek. Bronzovou medaili za statečný výkon dostala při vyhlašování na krk Daniela Fürstová. Devátá doběhla Lucie Krajčíková, desátá Eva Suchánková.
V kategorii mladších žáků na dlouhé trati docházely síly Marku Vyšínovi, ale bojoval a skončil devátý.
Pozdě odpoledne startovali dospělí. Jako první se na trať vydala Karolína Hrubá. Běžela trať dlouhou 3370 m. Trať už byla hodně měkká, což stříbrské závodnici tolik nevyhovovalo. V posledním okruhu časově ztratila, ale doběhla druhá.

Posledním želízkem Baníku byl Tomáš Jaša v kategorii mužů. Závod běžel z plného tréninku a ani jemu měkký terén nevyhovoval. Po volnějším začátku zrychlil a rovnoměrným tempem nechal za zády všechny závodníky. Stal se krajským přeborníkem.

Celkově byla výprava Baníku úspěšná, poděkování patří městu Stříbro, které sponzorovalo dopravu na závody.
Na stejných, ale delších tratích se uskuteční 30. dubna Mistrovství České republiky v přespolním běhu všech kategorií. Zúčastní se jej i někteří závodníci Baníku Stříbro a krajské závody pro ně byly generálkou na republikový šampionát.

Vladislav Moravec