Atlet Baníku Stříbro Tomáš Jaša si vyzkoušel krosové závody za hranicemi České republiky. Zatímco v Itálii „přepálil“ tempo a skončil v poli poražených, v Lucembursku se mu dařilo o poznání lépe a doběhl na výborném druhém místě.

Mezinárodní přespolní běh v Lucembursku v kategorii juniorů absolvovalo padesát závodníků z Belgie, Polska, Německa, domácího Lucemburska a dalších zemí. „Tomáš zvolil po italských zkušenostech pomalejší tempo, když se musel ještě vyrovnávat se silným deštěm a větrem. Ve skupině se držel první dva kilometry kolem patnáctého místa a potom se postupně začal propracovávat dopředu,“ popsal začátek závodu trenér nadějného běžce Vladislav Moravec. V dalším průběhu se vytvořila skupinka, v níž byl závodník z Polska, Belgičan a stříbrský Jaša. Na čtvrtém kilometru začal ztrácet polský běžec a v čele se dále střídal Jaša s belgickým závodníkem.

„Půldruhého kilometru před cílem začal Belgičan zvyšovat rychlost a získal padesátimetrový náskok. Tomáš ještě nasadil finiš, ale na předběhnutí soupeře to už nestačilo,“ okomentoval závěr běhu Moravec a dodal: „Tomáš se poučil ze závodu v Itálii a zkušenosti zúročil v tomto závodě. Druhé místo v tak kvalitním závodě je úspěchem a povzbuzením do atletické sezony.“

Vladislav Moravec