Tělovýchovná jednota Hraničář Částkov pořádá v sobotu pátý ročník závodů na kolech pro širokou veřejnost Bike maratón Českým lesem.

Prezence je od 8.30 do 10 hodin. Start v 10.15 a v 10.30 hodin z fotbalového hřiště v Maršových Chodech. Zájemci si mohou vybrat z trasy dlouhé – 70 km a krátké – 43 km. Oproti předchozím ročníkům se jede v obráceném směru. Dlouhá trať vede přes Bohuslav, Hošťku směrem na Knížecí Huť přes „kollerku“. Pokračuje se přes nejvyšší vrchol části Český les Tachovska Havran. Dále kolem Křížového kamene na Němeček, kolem Sklářského potoka, hájenky na Oboře a přes oblíbený rozbahněný brod za Lesnou. V předchozích letech nejtěžší úsek, výšlap na Rozsochu, letos pojedou cyklisté dolů z kopečka. Po zdolání terénního sjezdu do Dlouhého Újezda už na ně čeká cíl v Maršových Chodech, kde bude připraveno občerstvení v podobě gulášku, piva či lima. Po vyhlášení vítězů je posezení s kapelou. V doprovodném programu pro předškoláky mají organizátoři připravenou mini trasu kolem návsi. Start je v 10.40 hodin.

Další novinkou je rodinná vyjížďka okolím Maršových Chodů. Trasa je do 10 km a zvládne jí každý. Pokud pojedou děti, je nutné mít sebou jako doprovod dospěláka, který za ně bude mít odpovědnost. Po dojezdu z projížďky jsou zajištěny pro účastníky buřtíky na opečení a pitíčko zdarma. Večer pohodové posezení v hospůdce s kapelou.

Bližší informace na MT: 603/389366 Pavlína Novotná, www.ceskymlesem.wz.cz.

Pavlína Novotná