To je Extreme challenge, štafetový závod plný adrenalinu, výzev a týmového ducha, který se po dlouhém koronavirovém období vrací zpátky do kopců v okolí Sušice a údolí řeky Otavy. Letos jde již o patnáctý ročník a zájemci se v sobotu 16. října mají na co těšit.

„Od roku 2016 je pořadatelem závodu Sportoviště města Sušice. Vloni celou akci, stejně jako všechno ostatní, zrušil koronavirus, ale letos nás nezastaví ani případné nepříznivé počasí. Sportoviště tento rok sestavilo svůj tým závodníků, kteří se utkají s místními, ale také přespolními borci,“ říká ředitel Sportoviště města Sušice Lukáš Hamák.

Extrémní závod v Sušici sklidil velký úspěch.Extrémní závod v Sušici sklidil velký úspěch - 14. ročník 2019.Zdroj: Jan Hřežík

V den závodu je registrace možná již od 9 hodin v hotelu na Fufernách, vše pak započne jednu hodinu po poledni. Závod začíná na Fufernách hromadným startem kajakářů, kteří musí nejprve přebrodit řeku Otavu, aby získali své kajaky, a následně absolvovat skok z rampy a poté projet celou vytyčenou trať.

Následně do závodu vstupují běžci, kteří vybíhají na jeden z místních vrcholů. V závislosti na aktuálních povětrnostních podmínkách se běží buď na Svatobor, nebo na Kalovy. Poté do hry vstupují paraglidisté.

Extrémní závod v Sušici sklidil velký úspěch.Extrémní závod v Sušici sklidil velký úspěch - 14. ročník 2019.Zdroj: Jan Hřežík

Závěr Extreme challenge patří cyklistům, kteří dovezou pomyslný štafetový kolík až do cíle. Slavnostní vyhlášení se koná v 16 hodin.

Součástí programu je také přednáška Radka Jaroše Koruna Himálaje, která se uskuteční od 18.30 v Tradičním kloubu. Extreme challenge je hlavně týmový závod. Pro týmy či jednotlivé účastníky, kteří nemají pilotní průkaz na paraglide, je připravená kategorie Hobby. Ti zde svoji pasáž nepoletí, ale poběží. Pro největší extrémisty je opět přichystaná kategorie na EX, kdy jeden borec zdolává všechny disciplíny sám.

Aktuality a více informací o Extreme Challenge 2021 včetně startovného najdete na stránkách www.exchallenge.cz.

Autoři: Kateřina Prančlová, Martin Mangl