„Běh přes řeku Mži na kopec Ronšperk se letos koná poprvé. Nazvali jsme to Kermi běh, a jde víceméně o to, abychom naše zaměstnance přivedli ke sportu a při tom poznávali okolí Stříbra,“ vysvětlil nám pořadatel Milan Šrámek. „Tento běh je zároveň součástí poháru „O nejlepšího běžce Tachovska.“ Účastnit se může kdokoliv, není to jen pro zaměstnance, dnes tu máme pět kategorií, ženy, muže, pak veterány 1,2 a 3.,“ dodal pořadatel.

V kategorii veteráni 1 startovali 40- 49 –letí, veteráni 2 50 – 59- letí, vetaráni 3 pak starší nad 60 let. Ženy zastoupily Anežka a Eliška Jabůrkovy z Boru. „Běh nás baví, je to dobrý sport a ještě spojíme příjemné s užitečným. Jednak se sportem udržujeme štíhlé a ještě sbíráme body pro sportovce školy,“ řekly nám závodnice.

Z Cebivi přijel i známý maratonec Zdeněk Bouška. „Spíš jsem tu, abych viděl kamarády a trochu si s nimi zasoupeřil, určitě tu trochu protáhnu Karla Böhma,“ smál se Bouška a Karel Böhm jen dodal: „My vždy běháme spolu a povídáme si u toho, sem tam si utečeme a zase se dotáhneme.“ Startující Jaroslav Kotek odstartoval celkem 27 účastníků, přičemž nejvíce závodníků běželo v první kategorii veteránů. Dle pořadatele mohlo být účastníků více, ale většina stříbrných běžců se momentálně nachází v Itálii na soustředění.

Výsledky

Ženy: 1. Naďa Zíková, Stříbro, 2. Eliška Jabůrková , Bor, 3. Anežka Jabůrková, Bor
Muži: 1. Josef Suda, Přimda, 2. Miroslav Kříž, Stříbro, 3. Petr Königsmark, Plzeň Veteráni 1 (40 -49 let) 1. Jan Flaks, Stříbro (absolutní vítěz), 2. Milan Šrámek, Stříbro, 3. Silvestr Kotek, Nýřany Veteráni 2 (50 -59 let) 1. Jaroslav Pecher, Bor, 2. Jaroslav Vlasák, Stříbro, 3. Vladimír Sýkora, Stříbro Veteráni 3 ( nad 60 let) 1. Václav Šůcha, Stříbro, 2. Zdeněk Bouška, Cebiv, 3. Vladimír Tolar, Stříbro (nejstarší účastník závodu)