Akce se jmenuje Víkend orientačního koloběhu a hlavní organizátor Zdeněk Černý ji chystá na 20. a 21. květen.

„Na účastníky čekají tratě, které si sami zvolí. Akce sice určí své vítěze, ale vůbec nevadí, že by účastník nepatřil k nejrychlejším. Záležet bude na zvolené trase, orientaci v terénu a přípravě,“ uvedl.

Především ale zdůraznil, že nepůjde o měření sil, ale o to užít si jízdu po tachovském okolí, přičemž je určena pro všechny věkové kategorie.

První den se jmenuje Kapličkování. „Cílem je objet a vyfotografovat sakrální stavby, kapličky, v co možná největším počtu ve stanoveném časovém limitu tří hodin. Za překročení limitu bude udělena bodová penalizace. Každá z našich vybraných kapliček má přidělenu různou bodovou hodnotu a její poloha a bodová hodnota je předem známá dle přiložené mapy. Vítězem sobotní části akce se stane účastník s největším bodovým hodnocením kapliček. Při rovnosti bodů rozhoduje větší počet navštívených kapliček. Dalším kritériem určení pořadí úspěšnosti je dosažený čas v cíli,“ vysvětlil organizátor.

Program dalšího dne má název Tachovské poznávání a jeho cílem je objet a nafotografovat sedm průjezdních bodů, které jsou vyznačeny na mapě, již účastník obdrží až při startu. Jednotlivé body může projet v pořadí, jaké si určí sám. Délka a náročnost trasy je dle vlastního uvážení. Vítězem se stane účastník, který těchto sedm průjezdních bodů projede nejrychleji. Délka je 25 až 40 km.

Každé z jednotlivých klání určí svého nejlepšího jezdce. Poté bude vyhodnocen nejlepší účastník celé dvoudenní akce podle bodování jednotlivých částí, kdy se boduje sestupně od 30 po jeden bod.