Setkali se tu hráči, trenéři a funkcionáři především nejmladších věkových kategorií, od elévů, přípravek a mladších žáků, včetně rodičů.

Program, který organizátoři připravili, byl po všech stránkách bohatý. Navíc vše doprovázelo nádherné slunečné počasí.

„V oddílu máme zhruba tak sto dětí, které se florbalu věnují,“ konstatoval situaci šéftrenér mládeže a bývalý aktivní hráč, Vladimír Balý, díky jemuž se zhruba před šesti lety, kdy ukončil sportovní kariéru a začal se plně věnovat dětem, stal florbal v Tachově pojmem.

„Program, který jsme připravili, nemá samozřejmě formu sportovního soustředění. Jde o ukončení sezóny, kdy chceme propojit všechny kategorie hráčů dohromady, od minipřípravky, dětí kolem pěti až do dvanácti, či třinácti let věku. Máme zájem o to, aby se nejen ony, ale i jejich rodiče navzájem poznali, vytvořili nové, kamarádské vztahy, aby zkrátka ukončení sezony proběhlo důstojně a v přátelské atmosféře.

Kdysi jsme totéž dělali v Tachově na bývalém koupališti. Chtěli jsme ale něco většího, důstojnějšího a i s možností dvoudenního programu. Tady je nádherné prostředí, možnost ubytování v chatkách a ve stanech, je tu skvělá obsluha, a tak jsem to vyjednal a už jsme tady druhý rok. Všichni se sem těšíme a jsme tu nadmíru spokojeni,“ dodal.

Vše je postaveno na plné dobrovolnosti. Nikdo není do ničeho nucen, každý může dle libosti přijet a prožívat chvilky volna po svém. Kdo chce po skončení programu odjet s rodiči domů, samozřejmě může, ti ostatní mají zajištěn nocleh a ubytování v kempu. Hlavně špunti si tu přišli na své. Zahráli si badminton, slézali po horolezecké stěně, zastříleli si ze vzduchovek, zahráli si s rodiči volejbal, prošli se na chůdách, zaskákali v pytlích a hlavně, v nedalekém Brodě nad Tichou, se seznámili s hasiči a nejen oni, ale i jejich rodiče poznali na vlastní kůži požární útok a jiné hasičské dovednosti u vzorně připravené protipožární techniky.

Richard Ulbrich je nejenom jedním z trenérů florbalové mládeže v Tachově, ale je i trenérem mladých hasičů v Brodu nad Tichou, kde se mládeži s plnou vervou věnuje. „Od rána tady soutěžíme, napřed dospělí a potom děti. Hasičský sport má u nás tradici, pořádáme soutěže každý rok. Věnuji se mládeži i ve florbalu, zkrátka dělám, co je třeba. Spojili jsme setkání příznivců florbalu s naší akcí v obci a dá se říci, že všechno klaplo na jedničku. Máme už určité zkušenosti, neděláme to poprvé a jako vždy se nám to vydařilo. Máme krásné počasí a děti jsou nadšeny.“

Tachovský florbal má širokou členskou základnu, zkušené i nové trenéry, dobré podmínky pro tento sport a nechybí ani ti, kdož dokáží přiložit ruku ke společnému dílu.

V Karolíně Dolině se opět ukázalo, že soulad mezi trenéry, dětmi a rodiči je tam, kde by měl v každé dobré partě být. Nejen sport a zábava, ale také nová přátelství. To vše akce přinesla měrou vrchovatou.

Oldřich Voráček