Zimní stadion v Tachově byl dějištěm pátého ročníku závodu v krasobruslení „Tachovský pohár" a domácí závodnice KK Kraso Tachov v něm zazářily.

V patnácti kategoriích se představilo 94 krasobruslařek a krasobruslařů z celé České republiky. Tachovské barvy reprezentovalo dvanáct závodnic. Závodnice Krasobruslařského klubu Kraso Tachov se tentokrát představily příznivcům na domácím ledě a bylo se na co dívat.
Jako první vystoupila se svým programem Terezka Jakubcová v kategorii nejmladších žaček A, která zajela svou volnou jízdu velice dobře, jen malé zaváhání v kombinované piruetě jí „odsunulo" i tak na výborné třetí místo.

Další nasazenou nadějí v kategorii mladší žačky A byla Anetka Jirsová. „Svým perfektním výkonem překvapila nejen nás trenérky, rodiče, ale hlavně sama sebe. Veškeré povinné prvky zvládla s naprostou přesností a s lehkostí sobě vlastní si dobruslila pro zlatou medaili," chválila závodnici jedna z trenérek KK Kraso Tachov Iveta Dobrsteinová. A to ještě ze strany domácích nebylo všechno. Další triumfální volnou jízdu zajela Klárka Kačírková, která nedala sebemenší šanci svým soupeřkám a za její skvěle provedený program jí po právu náleželo prvenství.

Markétka Jirsová ve svém programu na hudbu „Růžový panter" ani jednou nezaváhala a v silné konkurenci skončila čtvrtá. „Klárka a Markétka změřily své síly v kategorii mladší žačky B a s jejich vystoupením můžeme být spokojeni," řekla na adresu dívek trenérka.

V kategorii nováčci A reprezentovaly klub dvě dívky, Kateřina Košátková a Viktorie Hotová. „Obě děvčata své volné programy zajely nejlépe jak umí a rozhodčími byly náležitě obodovány. Kačenka získala stříbrnou medaili a Viktorka skončila šestá," komentovala vystoupení závodnic I. Dobrsteinová.
Ve třetím závodě letošní sezony skončila v kategorii nováčci mladší B Klára Špačková sedmá. „Klárka se závod co závod zlepšuje a je na ní vidět čím dál tím větší bruslařská jistota," chválila ji trenérka. 

Velkou radost svým trenérkám udělaly nejmladší naděje tachovského krasobruslení Adéla Košátková, Jana a Hana Šmejkalovy, Leyla Ebel a Eliška Burešová. Děvčata předváděla své výkony v kategorii přípravka. Nejlepšího ocenění dosáhla Adélka Košátková, jež vybojovala v kategorii přípravka mini a přípravka bez omezení věku dvě zlaté medaile. Na bronzové příčce stanula Jana Šmejkalová. Pro osmé místo si dojela Hana Šmejkalová. Výborných výsledků dosáhla Leyla Ebel, které její výkon přinesl sedmou pozici a Eliška Burešová se mohla těšit z 18. místa.

„Pátý ročník závodu „Tachovský pohár" se i tentokrát vydařil a to hlavně zásluhou  rodičům krasobruslařek, jež pomáhali připravit vše potřebné pro závod. Vedení klubu by chtělo dále poděkovat za skvělé podmínky připravené pracovníky zimního stadionu, dále všem sponzorům, Městu Tachov a Plzeňskému kraji, jež tachovské krasobruslařky skvěle podporují," pochválila a poděkovala všem, kdo se na organizaci podíleli jménem klubu Iveta Dobrsteinová.